Посольство України в Республіці Кенія спільно з ПЕН-клубом Кенії за сприяння Goethe-Institut у Найробі провело воркшоп для молодих письменників з висвітлення конфліктів, технік написання документальних оповідань та репортажів, та технік інтерв’ю зі співрозмовниками з травматичним досвідом війни чи репресій.
В ході воркшопу близько тридцяти учасників, які входять до молодіжного письменницького клубу “Amka Literary Forum” під егідою Goethe-Institut були, зокрема, поінформовані про факти репресій проти українських авторів з боку країни-агресора.
За традицією ПЕН-клубу була вшанована пам’ять однієї з безневинних жертв російської агресії – української журналістки на письменниці Вікторії Амеліної.
Учасники також були поінформовані про маніпулятивні тактики країни-агресора з вербовки молодих кенійців для роботи на військових об’єктах в РФ, та необхідності перевіряти офіційну інформацію від державних органів країни-агресора, яка може містити в собі приховані спроби долучити африканців до військових виробництв в РФ.
Відомий поет та публіцист, генеральний секретар ПЕН-клубу Кенії Тоні Мочама прочитав учасникам воркшопу своє документальне оповідання про діяльність злочинних приватних військових копаній в Африці, зокрема «Африканського корпусу» (колишньої ЧВК «Вагнер»).
В ході воркшопу за рахунок пожертви “Amka Literary Forum” та Посольства України в Кенії до лав ПЕН-клубу Кенії були прийняті четверо молодих авторів зі Східної Африки – сомалієць Хамза Хаджі та троє кенійок – Бет Руга, Грейс Мвангі та Мелані Ачієнг.