• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • English
Відповіді на типові запитання громадян
Опубліковано 21 жовтня 2020 року о 12:20

1. Я маю на руках авіаквиток до України, але строк дії мого закордонного паспорта закінчився. Чи зможу я виїхати з Кенії на підставі свого паспорта?

Якщо термін дії паспорта закінчився, Ви не зможете виїхати з території Кенії. Вам необхідно звернутися особисто до консульського відділу  для того, щоб оформити тимчасовий проїзний документ – посвідчення особи на повернення в Україну.

Ви маєте надати Ваш закордонний паспорт, дві фотокартки та заповнену заяву-анкету, а також сплатити консульський збір за оформлення документа.

Більш детальна інформація щодо оформлення посвідчення – за цим посиланням.

2. Як я можу оформити закордонний паспорт, не виїжджаючи з Кенії?

Шановні громадяни, звертаємо Вашу увагу на зміни в законодавстві  - Паспортні дії 

Важливо! При плануванні подорожей варто враховувати, що строк оформлення закордонного паспорта через закордонні дипломатичні установи України може становити до 3-х місяців.

3. Термін дії мого закордонного паспорта закінчився (закінчується). Чи можна продовжити строк дії документа в Посольстві?

У чинних нормативно-правових актах, які регулюють порядок оформлення паспортів громадянина України для виїзду за кордон, зокрема, Законі України про «Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус», Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, знищення паспорта громадянина України для виїзду за кордон, його тимчасового затримання та вилучення, затвердженому постановою КМУ від 07.05.2014 №152 (далі - Порядок), відсутні положення, які передбачають можливість продовження терміну дії закордонних паспортів, технічний опис та зразок бланків яких затверджено згаданою постановою Уряду.

4. Я хочу оформити новий закордонний паспорт, але в моєму старому паспорті (проїзному документі дитини) є дійсна віза. Чи можна залишити старий паспорт (проїзний документ дитини) після оформлення нового?

Відповідно до чинного законодавства України у сфері оформлення проїзних документів громадяни України можуть одночасно використовувати не більше двох проїзних документів.  Якщо у Вас є лише один проїзний документ, Вам може бути оформлено другий без необхідності його здавати при подачі документів або отриманні нового виготовленого паспорта (при цьому Ваш старий паспорт анулюється та повертається Вам для подальшого використання).

Якщо на день подачі документів на оформлення закордонного паспорта Ви вже маєте два проїзні документи (незалежно від того, чи закінчився їхній строк дії), один з них необхідно здавати відразу при подачі документів на оформлення нового паспорта.

5. Я втратив свій закордонний паспорт під час перебування в Кенії. Як можна оформити новий паспорт через Посольство?

У разі втрати паспорта Вам необхідно невідкладно звернутися до поліції із відповідною заявою. На підставі отриманої з поліції довідки про Ваше звернення, а також документів, визначених Порядком оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України для виїзду за кордон, Вам може бути оформлено паспорт через Посольство.

Важливо! При плануванні подорожей варто враховувати, що строк оформлення закордонного паспорта через закордонні дипломатичні установи України може становити до 3-х місяців.

6. Я втратив свій закордонний паспорт під час перебування в Кенії, інших документів, які підтверджують громадянство України, на руках я не маю, але мені терміново потрібно виїхати в Україну. Як мені може допомогти Посольство?

У разі втрати паспорта Вам необхідно невідкладно звернутися до поліції із відповідною заявою.  На підставі отриманої з поліції довідки про Ваше звернення, а також документів, визначених Правилами оформлення і видачі посвідчення особи на повернення в Україну, Вам може бути оформлено тимчасовий проїзний документ, на підставі якого Ви зможете виїхати до України - посвідчення особи на повернення в Україну.

Більш детальна інформація щодо оформлення посвідчення – за цим посиланням.

7. Як зареєструвати громадянство України для моєї дитини, яка народилася на території Кенії?

Посольство здійснює реєстрацію громадянства України за народженням протягом 1-3 днів з дня подачі відповідних документів. Для цього один з батьків дитини, яка народилася після 01.03.2001 р., особисто звертається до консульського відділу Посольства із відповідною заявою та документами.

Процедура реєстрації українського громадянства безкоштовна.

За засвідчення перекладу свідоцтва про народження дитини стягується консульський збір відповідно до Тарифів консульського збору.

8. Які документи необхідно надати для внесення даних про мою дитину, яка народилася на території Кенії, до мого закордонного паспорта? Чи можна оформити дитині проїзний документ дитини через Посольство?

Відповідно до вимог чинного законодавства України кожен громадянин України, незалежно від віку, має право на отримання паспорта громадянина України для виїзду за кордон.

Виходячи з цього, новонароджені за кордоном діти (громадяни України) документуються Посольством окремими паспортами.

9. Мені необхідно надати дозвіл на виїзд моєї дитини за межі України (виготовлення моїй дитині проїзного документу дитини/ закордонного паспорта). Чи можна це зробити в Посольстві?

Згідно з чинним законодавством у сфері нотаріату консул може засвідчити Ваш підпис на відповідній заяві (проекти заяв можна отримати в консульському відділі).

Для цього Вам необхідно особисто звернутися до консульського відділу Посольства в години прийому громадян (без попереднього запису), мати при собі дійсний документ, що посвідчує Вашу особу та громадянство (закордонний  паспорт), а також мати інформацію стосовно ПІБ Вашої дитини, дати її народження, даних проїзного документа дитини (у разі наявності документа) та ПІБ особи, яка супроводжуватиме дитину, даних її закордонного паспорта.  

10. Мені потрібно видати довіреність на вчинення дій від мого імені. Чи буде довіреність, засвідчена консулом, дійсною в Україні?

Згідно з чинним законодавством у сфері нотаріату консул може засвідчити Ваш підпис на довіреності.

Водночас, з огляду на відсутність доступу закордонних дипломатичних установ України до Єдиного реєстру довіреностей, до кожної посвідченої довіреності консул засвідчує підпис довірителя на спеціальній заяві про реєстрацію такої довіреності в Єдиному реєстрі (бланк такої заяви можна завантажити на сайті Міністерства юстиції України або отримати безпосередньо в консульському відділі).

Для того, щоб засвідчити довіреність та заяву про її реєстрацію в Єдиному реєстрі довіреностей, Вам необхідно надати Ваш закордонний паспорт, копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера, а також дані паспорта представника, копія довідки про присвоєння йому ідентифікаційного номера, місце реєстрації тощо.

11. Чи потрібно заздалегідь призначати зустріч (співбесіду) з консулом?

Консульський прийом проходить з понеділка по четвер з 9.00 до 12.00, п’ятницю з 12.00 до 15.00 без попереднього запису. Контактна інформація щодо адреси, телефонів, адреси електронної пошти консульського відділу міститься на сайті Посольства.

12. Як сплачується консульський збір?

Ви маєте сплатити консульський збір у відділенні банку Absa Bank Kenya PLC на підставі отриманих в Посольстві квитанцій (відділення банку знаходиться неподалік від консульського відділу).

Сплата консульського збору готівкою у консульському відділі не допускається.

13. Пільги при сплаті консульського збору за вчинення консульських дій

Перелік категорій громадян України, яким надаються пільги при сплаті державного мита/консульського збору за вчинення консульських дій, визначений ст. 4 Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито».

Згідно зі ст. 4, від сплати державного мита (консульського збору) звільняються:

1) громадяни - за реєстрацію народження фізичної особи та її походження, смерті, за видачу їм свідоцтв у разі внесення змін до актових записів про народження у разі визнання батьківства (материнства), усиновлення, а також у зв'язку з  помилками, допущеними  під час реєстрації актів цивільного стану органами державної реєстрації актів цивільного стану;

2) громадяни – за посвідчення їхніх заповітів і договорів дарування майна на користь держави;

3) громадяни - за видачу їм свідоцтв про право на спадщину:

на майно осіб, які загинули при захисті СРСР і України, у зв'язку з виконанням інших державних чи громадських обов'язків або з виконанням обов'язку  громадянина щодо врятування життя людей, охорони громадського порядку та боротьби із  злочинністю, а також осіб, які загинули або померли внаслідок захворювання, пов'язаного з Чорнобильською катастрофою;

на майно осіб, реабілітованих у встановленому порядку;

на жилий будинок, пай у житлово-будівельному кооперативі, квартиру, що належала спадкодавцеві на праві приватної власності, якщо вони проживали в цьому будинку,  квартирі протягом шести місяців з дня смерті спадкодавця;

на жилі будинки в сільській місцевості за умови, що ці громадяни постійно проживатимуть у цих будинках і працюватимуть  у сільській місцевості;

на вклади в установах Ощадбанку та в інших кредитних установах, на страхові суми за договорами особистого  й  майнового страхування, облігації державних позик та інші цінні папери, суми заробітної плати, авторське право, суми авторського  гонорару і винагород за відкриття, винахід, винаходи, корисні моделі,

4) неповнолітні і військовослужбовці - за видачу їм вперше паспорта  громадянина  України та неповнолітні - за видачу їм свідоцтва про право на спадщину, батьки новонароджених дітей - при отриманні на дитину паспорта громадянина України;

5) громадяни,  віднесені до категорій 1 і 2 постраждалих внаслідок Чорнобильської  катастрофи; громадяни, віднесені до категорії 3 постраждалих  внаслідок Чорнобильської катастрофи, - які постійно проживають до відселення чи самостійного переселення або постійно працюють на території зон відчуження, безумовного (обов'язкового) і гарантованого добровільного відселення, за умови, що вони за станом на 1 січня 1993 року прожили або відпрацювали у зоні безумовного (обов'язкового) відселення не менше двох років, а у зоні гарантованого добровільного відселення - не менше трьох років;

громадяни, віднесені до категорії 4 потерпілих  внаслідок Чорнобильської катастрофи, які постійно працюють і проживають або постійно проживають на території зони посиленого радіоекологічного контролю, за умови, що за станом на 1 січня 1993 року вони прожили або відпрацювали в цій зоні не менше чотирьох років;

інваліди Великої Вітчизняної війни та сім'ї воїнів (партизанів), які загинули чи пропали безвісти,  і  прирівняні  до них у встановленому порядку особи;

інваліди I та II груп;

6) громадяни України та особи, які їх супроводжують,  -  за видачу їм документа на право виїзду  за  кордон  для  лікування  у зв'язку із захворюванням, пов'язаним з Чорнобильською катастрофою, а  дітям,  які  потерпіли  від Чорнобильської катастрофи, також на оздоровлення;

7) громадяни України - за  видачу їм документів на право виїзду за кордон, якщо виїзд пов'язаний із смертю або відвідинами могил  близьких  родичів, а також за видачу документів про запрошення в Україну осіб у зв'язку із смертю або тяжкою хворобою близьких родичів;

8) іноземці, яким Україна надала право притулку, та особи, прирівняні до них, члени їхніх сімей та їхні діти - за видачу їм документів на виїзд за кордон;

9) громадяни України та іноземні громадяни - за видачу документів для в'їзду в Україну та виїзду з України, якщо на умовах взаємності передбачено звільнення від сплати державного мита відповідними міжнародними угодами, укладеними між Україною та іншими державами, а також громадяни інших держав, які виконують функції почесних консулів України.

14. Куди звертатися у випадку затримання кенійським роботодавцем моєї заробітної плати? 

У випадку неправомірної затримки заробітної плати просимо негайно телефонувати до консульського відділу Посольства за телефоном +254 11 00 99 133 

До компетенції Посольства не належить:

  • вклеювання фотокарток до внутрішніх паспортів громадян України при досягненні ними 25-та 45-річного віку;
  • надання сприяння громадянам України у пошуку роботи на території Кенії;
  • оформлення запрошень громадянам Кенії для в’їзду до України;
  • надання сприяння в оформленні громадянам України дозволів на проживання/роботу в Кенії.
  • надання консульського захисту громадянам Кенії, які потрапили в скрутні ситуації під час перебування в Україні
  • консульські установи та посадові особи не можуть виконувати обов'язки адвокатів, юридичних консультантів, туристичних агентів, перекладачів тощо, не надають грошей у борг, не сплачують готельнi та iншi рахунки, і, в разі порушення законів країни перебування, не можуть звільнити Вас від вiдповiдальностi.
  • також консульські установи та посадові особи не можуть прискорити оформлення громадянами клопотання про залишення на постійне проживання, вихід з громадянства та оформлення паспорта України для виїзду за кордон.
  • оперативному вирішенню підлягають тількі ті консульські послуги, які здійснюються безпосередньо в консульському підрозділі.

 

Для отримання більш детальних консультацій з консульських питань Ви можете звертатися до консульського відділу Посольства особисто, засобами телефонного, електронного та поштового зв’язку.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux