• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Республіка Бурунді
Опубліковано 27 жовтня 2020 року о 21:23

Актуальні умови в'їзду громадян України до Бурунді Ви завжди можете перевірити на сайті МЗС https://tripadvisor.mfa.gov.ua/.

Корисні посилання на національні ресурси: Міністерство охорони здоров’я Бурунді https://cousp-minisante.gov.bi/.

Чи можна в’їхати в країну за Сертифікатом вакцинації в Додатку Дія?

Наразі такої можливості немає, наявність у подорожуючого сертифікату про щеплення від Covid-19 не звільняє від необхідності мати негативний результат тесту на Covid-19 (ПЛР/PCR - полімеразна ланцюгова реакція).


Чи можна в’їхати в країну на підставі негативного ПЛР тесту, зробленого в лабораторії із затвердженого переліка?

Наявність негативного результату тесту на Covid-19 є обов’язковою умовою для в’їзду до країни. Тест має бути зроблений не більше ніж за 72 години до в’їзду до країни.


Чи можна в’їхати в країну на підставі негативного тесту на антиген, зробленого не раніше ніж за 48 годин?

Наразі такої можливості немає, наявність у подорожуючого негативного тесту на антиген не звільняє від необхідності мати негативний результат тесту на Covid-19 (ПЛР/PCR - полімеразна ланцюгова реакція).


Чи потрібно робити додатковий ПЛР тест після прибуття, якщо так, то в який термін?

Так, всі особи, після їхнього прибуття до Бурунді, також будуть змушені пройти тест на Covid-19.


Чи потрібно робити тест на Covid-19 для виїзду з країни?

Так, особи, які виїзджають за межі Бурунді також повинні проходити тестування на Covid-19, тест має бути зроблений не більше, як за 72 години до посадки на літак.

У зв’язку з різким загостренням безпекової ситуації в Республіці Бурунді, МЗС наполегливо рекомендує громадянам України утриматися від поїздок до цієї країни або залишити її територію.

У разі потрапляння у надзвичайні ситуації на території Бурунді, або інших обставин, що вимагають негайного реагування, громадянам України слід невідкладно звертатися до Посольства України в Республіці Кенія за номером телефону: (+254) 11 00 99 133 , e-mail: [email protected], або на цілодобову «гарячу лінію» МЗС України: +38-044-238-16-57. 

Режим в'їзду: Візовий.

Вакцінація. Для в'їзду до Бурунді вакцінація є обов'язковою.

Рекомендації щодо правил поведінки

Посольство України в Кенії рекомендує громадянам України, які наразі планують свої подорожі за кордон, утриматися від відвідання Республіки Бурунді у зв’язку із різким загостренням внутрішньополітичної ситуації в країні, а тим, хто перебуває у Бурунді, залишити її територію.

У випадку крайньої необхідності перебування в Бурунді, громадянам наполегливо рекомендується уникати відвідання будь-яких демонстрацій, масових заходів і, навіть, зустрічей у людних місцях. З цієї причини, слід регулярно відстежувати повідомлення в місцевих джерелах засобів масової інформації та в Інтернет на предмет повідомлень про подібні заходи.

Подорожі за межами столиці можуть призвести до фатальних наслідків, особливо після настання темряви.

Небезпечними для пересування в темну пору доби автотранспортом вважаються автошляхи №№23, 41, які ведуть на Північ від Бужумбури в напрямку Руанди.

Бажано уникати відвідання прикордонних з ДРК територій без супроводу.

У випадку крайньої необхідності відвідання Бурунді, перед поїздкою обов’язково попередьте своїх родичів чи близьких, колег по роботі про вашу поїздку до Бурунді, повідомивши назву міста та готелю, де ви плануєте зупинитись. Це дозволить оперативно надати вам допомогу у випадку надзвичайної ситуації, пограбування або захворювання під час перебування в Бурунді.

Обов’язково купуйте авіаквитки в обидва кінці.

Бурунді є франкомовною країною, але в столиці Бужумбура більшість місцевих жителів володіє також англійською мовою.

Перед поїздкою запишіть обов’язково контактні телефони та електронну пошту, адресу розташування Посольства України в Кенії, до консульського округу якого належить Бурунді. В Бурунді Україна не має окремого дипломатичного представництва чи консульської установи.

Ситуація в країні залишається вкрай напруженою. На фоні політичної та соціальної кризи свою діяльність активізували бойовики та кримінальні угрупування, зросла побутова злочинність. Повідомляється про закриття аеропортів і сухопутних кордонів.

Фіксується утворення військово-політичних та кримінальних груп з колишніх військовослужбовців. Легка доступність зброї призвела до озброєння банд, у тому числі з безпритульних дітей.

Заснована в Сомалі терористична організація Аш-Шабааб, посилила свою діяльність на території Республіки і заявила про підготовку до проведення теракту.

Легальне працевлаштування іноземних громадян є вкрай обмеженим, що пов’язано, в першу чергу, з високим рівнем безробіття та тотальною бідністю населення.

При пошуку роботи в Бурунді не погоджуйтесь на пропозиції нелегальної праці. Для роботи в цій країні має бути обов’язково оформлено відповідний дозвіл. Не віддавайте паспорт на зберігання роботодавцю.

Необхідно пам’ятати, що особа, яка має одноразову або багаторазову туристичну або бізнес візу (терміном дії 3 місяці) не має права на працевлаштування в Бурунді.

Для отримання дозволу на проживання в Бурунді необхідно займатись підприємницькою діяльністю. Відкриття приватних фірм здійснюється в середньому протягом семи днів через нотаріальні контори. При цьому необхідно мати дозвіл Міністерства торгівлі, промисловості пошти та туризму.

При плануванні виїзду за кордон з метою працевлаштування через українських посередників, МЗС України рекомендує громадянам України перевіряти наявність у суб'єкта господарської діяльності відповідної ліцензії на посередництво у працевлаштуванні на роботу за кордоном через Міністерство соціальної політики України (веб-сайт - http://www.mlsp.gov.ua розділ "Діяльність" - "Працевлаштування за кордоном")

Для в’їзду на територію Бурунді вимагається наявність сертифікату про вакцинацію від жовтої лихоманки міжнародного зразка.

В країні існує високий ризик захворювання на малярію, тому рекомендується забезпечити себе на час перебування профілактичними засобами, включаючи ліки, запобіжні спреї, креми тощо.

Рекомендується пройти вакцинацію на гепатити А, В, черевний тиф, менінгіт, холера, та сказ.

Рівень захворювання на СНІД вкрай високий, що характерно для всього регіону.

Медичні установи не відповідають стандартам України. Стерильність обладнання сумнівна і лікування є ненадійним. Інститут швидкої допомоги відсутній.

У місцеві публічні лікарні слід звертатися лише в крайніх випадках.

При купівлі медикаментів доцільно перевіряти наявність препарату в упаковці, при цьому не гарантується його оригінальність та відповідність надписам.

Більш докладно про санітарно-епідеміологічну ситуацію в Бурунді можете дізнатися на сайті Всесвітньої організації охорони здоров’я за посиланням http://www.who.int/countries/bdi/ru/.

Громадянам України перед поїздкою в Бурунді рекомендовано придбати медичну страховку. При придбанні страховки переконайтеся, що Ваш поліс покриватиме видатки на медичну допомогу в цій країні,  а також витрати на медичну евакуацію. Оскільки витрати на медичні послуги не завжди покриваються за рахунок страхового полісу, мандрівнику треба бути готовим до сплати медичних послуг за власний кошт із подальшою компенсацією витрат страховою компанією.

Рівень соціальних послуг низький.

Корупція є притаманною всім сферам влади та соціуму. 

Для в’їзду на територію Республіки Бурунді потрібно мати паспорт, дійсний протягом не менш ніж шість місяців, і сертифікат про вакцинацію від жовтої лихоманки міжнародного зразка.

Перед відвіданням країни слід уточнити інформацію у відповідальних органах Бурунді або в Посольстві Бурунді в Москві щодо можливості отримання візи по прибуттю в країну.

Митними правилами Бурунді передбачена необхідність отримання дозволів на вивезення більшості категорій товарів від профільних міністерств та відомств.

Забороняється вивезення з Бурунді об'єктів культурної спадщини, які становлять особливе історичне значення.

Заборонено ввозити/вивозити тропічні фрукти, м'ясні продукти, шкіри тварин, слонову кістка та вироби з них.

Поліція/пожежна служба: 113

Національна поліція: : (+257) 22-25-89-92.

Міжнародний аеропорт Бужумбури : (+257) 22-22-86-96 

Імпорт і експорт місцевої валюти обмежений сумою 2000 BIF (бурундійських франків). Імпорт та експорт іноземної валюти не обмежується, за умови її завчасного декларування.

Існує обмежена можливість використання банківських карток (MasterCard, Visa, American Express), дорожні чеки переважно не приймаються.

Не приймаються до обміну та оплати купюри доларів США випущені до 2006 року.

Всі обмінні операції повинні здійснюватися через один з головних банків в м.Бужумбура або м.Гітега.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux