У зв’язку із загостренням безпекової ситуації в Сомалі, пов’язаної з активізацією діяльності терористичного руху Аш-Шабааб, Посольство України в Кенії рекомендує громадянам України, які наразі планують свої подорожі за кордон, утриматися від відвідання Федеративної Республіки Сомалі, а тим, хто перебуває у країні, залишити її територію.
Якщо Ви вирішили відвідати країну, не зважаючи на попередження Посольства України в Кенії, було б доцільно перевірити поточний стан справ та безпекові умови в Сомалі на момент в’їзду.
Слід уникати подорожі за межі столиці, особливо в прикордонні регіони. Громадяни, які вирішили здійснити морську подорож навколо узбережжя Сомалі повинні проявляти крайню обережність, враховуючи загрозу викрадення судна і / або піратського нападу.
У випадку крайньої необхідності відвідання Сомалі, перед поїздкою обов’язково попередьте своїх родичів чи близьких, колег по роботі про вашу поїздку до країни, повідомивши назву міста та готелю, де ви плануєте зупинитись. Це дозволить оперативно надати вам допомогу у випадку надзвичайної ситуації, пограбування або захворювання під час перебування в Сомалі.
Обов’язково купуйте авіаквитки в обидва кінці.
Перед поїздкою запишіть обов’язково контактні телефони та електронну пошту, адресу розташування Посольства України в Кенії, до консульського округу якого належить Сомалі.
Загальна політико-безпекова ситуація в Сомалі продовжує залишатись напруженою, а країна – небезпечною для відвідання туристами. Продовжують мати місце вбивства, викрадення та терористичні акти, організовані угрупуванням Аш-Шабааб. В Сомалі немає повноцінних готелів, через постійне напіввійськове положення туризм як такий не розвинутий.
Посольство категорично не рекомендує відвідувати цю країну, незалежно від мети та терміну поїздки.
Достатньо сказати, що нечисленні іноземні дипломати та співробітники ООН проживають в столиці Сомалі Могадішо у спеціально захищеному ізольованому поселенні, виїзд за межі якого здійснюється виключно у супроводі озброєної охорони.
Легальне працевлаштування іноземних громадян є вкрай обмеженим, що пов’язано, в першу чергу, з високим рівнем безробіття та тотальною бідністю населення.
При плануванні виїзду за кордон з метою працевлаштування через українських посередників, МЗС України рекомендує громадянам України перевіряти наявність у суб'єкта господарської діяльності відповідної ліцензії на посередництво у працевлаштуванні на роботу за кордоном через Міністерство соціальної політики України (веб-сайт - https://www.msp.gov.ua/ розділ "Діяльність" - "Працевлаштування за кордоном")
Не дивлячись на те, що ризик захворювання на жовту лихоманку в Сомалі складає не більше 10% і наявність сертифікату про відповідну вакцинацію не є обов’язковою, радили б Вам включити жовту лихоманку до списку необхідних щеплень перед відльотом до Сомалі.
Рекомендується пройти вакцинацію на жовту лихоманку, гепатити А, В, черевний тиф, поліомієліт, менінгіт, холера, та сказ.
По всій країні, включаючи великі міста, розповсюджені важкі, іноді смертельні форми малярі. Тому, рекомендується забезпечити себе на час перебування профілактичними засобами, включаючи ліки, запобіжні спреї, креми тощо.
Неабияку загрозу становить Лихоманка Денге. Хвороба, яка викликає лихоманку, озноб, сильний головний біль і ломоту в тілі, поки немає вакцини або відпрацьованого методу лікування і в деяких випадках викликає серйозні або смертельні наслідки.
Рівень захворювання на СНІД вкрай високий, що характерно для всього регіону.
Медичні установи не відповідають стандартам України. Стерильність обладнання сумнівна і лікування є ненадійним.
У місцеві лікарні слід звертатися лише в крайніх випадках.
Громадянам України перед поїздкою в Сомалі рекомендовано придбати медичну страховку. При придбанні страховки переконайтеся, що Ваш поліс покриватиме видатки на медичну допомогу в цій країні, а також витрати на медичну евакуацію. Оскільки витрати на медичні послуги не завжди покриваються за рахунок страхового полісу, мандрівнику треба бути готовим до сплати медичних послуг за власний кошт із подальшою компенсацією витрат страховою компанією.
Рівень соціальних послуг низький.
Корупція є притаманною всім сферам влади та соціуму.
Для в’їзду на територію Сомалі потрібно мати паспорт, дійсний протягом не менш ніж шість місяців
Сертифікат про вакцинацію від жовтої лихоманки не вимагається.
Візу можливо отримати в Посольстві Сомалі в Москві.
Митними правилами Сомалі передбачена необхідність отримання дозволів на вивезення більшості категорій товарів від профільних міністерств та відомств.
Забороняється вивезення з Сомалі об'єктів культурної спадщини, які становлять особливе історичне значення.
Заборонено ввозити/вивозити тропічні фрукти, м'ясні продукти, шкіри тварин, слонову кістка та вироби з них.
Рекомендації стосовно діючих правил та осбливостей валютно-обмінних готівкових операцій
Імпорт та експорт місцевої валюти обмежений 2000 S (сомалійський шилінг). Офіційно, ввезення іноземної валюти не обмежене за умови її декларування та наступного обміну протягом п'яти днів з моменту прибуття.
Неофіційно, можливість обміну валюти вкрай обмежена.
Враховуючи вкрай негативну безпекову ситуацію в країні, не рекомендується покидати аеропорт Могадішо, який знаходиться під охороною збройних сил Сомалі та ООН.
На території аеропорту функціонує доларова система розрахунку.
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але ви можете вільно користуватися ним.