• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • English
Союз Коморських Островів
Опубліковано 20 жовтня 2020 року о 21:50

Актуальні умови в'їзду громадян України до Комор Ви завжди можете перевірити на сайті МЗС https://tripadvisor.mfa.gov.ua/.

Корисні посилання на національні ресурси: http://www.comores-online.com/mwezinet/pratique/arrivee.htm

Чи можна в’їхати в країну за Сертифікатом вакцинації в Додатку Дія?

Наразі такої можливості немає, наявність у подорожуючого сертифікату про щеплення від Covid-19 не звільняє від необхідності мати негативний результат тесту на Covid-19 (ПЛР/PCR - полімеразна ланцюгова реакція).


Чи можна в’їхати в країну на підставі негативного ПЛР тесту, зробленого в лабораторії із затвердженого переліку?

Наявність негативного результату тесту на Covid-19 є обов’язковою умовою для в’їзду до країни. Тест має бути зроблений не більше ніж за 72 години до в’їзду до країни.

Чи можна в’їхати в країну на підставі негативного тесту на антиген, зробленого не раніше ніж за 48 годин?

Наразі такої можливості немає, наявність у подорожуючого негативного тесту на антиген не звільняє від необхідності мати негативний результат тесту на Covid-19 (ПЛР/PCR - полімеразна ланцюгова реакція).


Чи потрібно робити додатковий ПЛР тест після прибуття, якщо так, то в який термін?

Ні, такої потреби немає.


Режим в'їзду: Візовий.

Віза оформлюється в аеропорту після прибуття. 

Попри відсутність офіційно встановленої вимоги, може вимагатися сертифікат про щеплення від жовтої лихоманки.

Перед поїздкою до Коморських островів обов’язково попередьте своїх родичів, близьких або колег по роботі про вашу поїздку до цієї країни, повідомивши назву міста та готелю, де ви плануєте зупинитись. Буде не зайвим залишити їм копію першої сторінки закордонного паспорта, копію туристичного ваучеру, надати контактну особу в туристичній компанії, дані страхового медичного полісу. Це дозволить оперативно надати вам допомогу у випадку надзвичайної ситуації (пограбування, захворювання, а також стихійного лиха або техногенної катастрофи). Обов’язково купуйте авіаквитки в обидва кінці.

Перед поїздкою неодмінно занотуйте контактні телефони, електронну пошту та адресу розташування Посольства України в Кенії, до консульського округу якого належать Коморські острови. На Коморських островах Україна не має окремого дипломатичного представництва чи консульської установи.

На Коморських островах розвинута банківська система, хоча оплата банківськими картками можлива, як правило, лише у готелях та представництвах авіакомпаній.  

Перебуваючи на Коморських островах, слід дотримуватись законів, а також поважати успадковані від французької колоніальної культури місцеві традиції та звичаї. Не слід нехтувати елементарними правилами поведінки іноземця, по можливості враховувати менталітет місцевих жителів, більшість з яких розмовляє французькою мовою.

Слід пам'ятати, що законом країни передбачено тюремне ув’язнення до п’яти років за придбання, вживання та зберігання наркотичних речовин.

З точки зору безпеки іноземних туристів Коморські острови є однією з найбільш безпечних острівних країн регіону.

Криміногенна ситуація стабільна і контролюється силами правопорядку. Рівень злочинності низький, проте мають місце дрібні крадіжки та шахрайство.

Будьте уважні, перебуваючи у портових районах, оскільки для них характерні злочини, пов’язані з незаконним обігом наркотичних речовин.

При пошуку роботи на Коморських островах не погоджуйтесь на пропозиції нелегальної праці, особливо пропозиції високої зарплати від підозрілих осіб. Не віддавайте паспорт на зберігання майбутньому роботодавцю.

Необхідно пам’ятати, що особа, яка має туристичну або бізнес візу не має право на працевлаштування в країні. Для роботи на Коморських островах має бути обов’язково оформлено відповідний дозвіл на підставі клопотання роботодавця.

При плануванні виїзду за кордон з метою працевлаштування через українських посередників, МЗС України рекомендує громадянам України перевіряти наявність в суб'єкта господарської діяльності відповідної ліцензії на посередництво у працевлаштуванні на роботу за кордоном через Іністерство соціальної політики України (веб-сайт - http://www.mlsp.gov.ua розділ "Діяльність" - "Працевлаштування за кордоном")

На Коморських островах існує реальна загроза захворювання типовими для африканських країн інфекціями, у тому числі малярією, лихоманкою чікунгунья та денге. Рекомендується робити щеплення від черевного тифу сказу. Іноземним туристам можуть також загрожувати кишкові розлади. Бажано уникати вжитку сирої води, молока та льоду в напоях, мити перед споживанням фрукти та овочі.

Основні медичні послуги надаються належним чином у столичній лікарні «Аль-Мааруф» (Al-Maarouf). В інших медичних закладах відчувається гостра потреба у медикаментах та спеціальному обладнанні.

Відповідно, у разі тяжкого захворювання або необхідності операційного втручання, рекомендується відлітати до найближчих країн з більш якісним медичним обслуговуванням: Кенію та ПАР. У цьому зв’язку радимо подбати на час подорожі про наявність полісу медичного страхування, яка діє на території Коморських островів та передбачає можливість медичної евакуації.

Більш докладно про санітарно-епідеміологічну ситуацію можна  дізнатися на сайті Всесвітньої організації охорони здоров’я за адресою    http://www.who.int/countries/com/ru/

Дозволяється ввезення алкогольних напоїв – 1 пляшка, тютюнових виробів – до 400 цигарок або 100 сигар або 500 г тютюну.

З-поміж ювелірних виробів та коштовностей забороняється вивезення самородків золота, необроблене коштовне та напівкоштовне каміння.

Для вивезення предметів культурно-історичного значення потрібен відповідний дозвіл компетентних органів Коморських островів.

Заборонено ввезення зброї (у т.ч. пневматичної) та боєприпасів.

Ввезення валюти дозволяється без обмежень, при цьому, у випадку перевезення великих сум, рекомендується подбати про декларування коштів для уникнення проблем з митниками. На вивезення валюти у великих розмірах митники можуть вимагати підтвердження придбання  валюти у місцевих обмінних пунктах. 

Заборонено для вивезення з Коморських островів такі предмети: контрафактні вироби, овочі та фрукти, неконсервовані м’ясні вироби, наркотичні речовини, продукція, що не відповідає моральним нормам ісламу, рослини та предмети морського походження, промислові мінерали. 

Міжнародний код СКО —  +269.

Служби невідкладної допомоги:

поліція – 17 (зі стаціонарного телефона), 773-17-17 (чергова частина), 773-50-07 (чергова частина);

жандармерія – 18 (зі стаціонарного телефона), 773-48-98 (центральний комісаріат), 773-50-08 (чергова дільниця), 763-31-06 (бригада дорожньо-патрульної інспекції);

Лікарня  «Al-Maarouf» — 773-26-04 (приймальна), 773-84-53 (черговий лікар).

Міжнародний аеропорт ім. принца Саїда Ібрагіма — 773-15-93, 773-04-47, 773-21-35.

Готелі:

Itsandra Beach Hôtel — 773-33-33, www.itsandra-hotel.com

Hôtel Le Moroni — 773-52-74.

Додаткову  інформацію можна отримати в інтернеті  за адресою www.snpt.km/annuaire.php  та у телефонному довіднику «Comores Telecom».

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux