Корисні посилання на національні ресурси: Міністерство охорони здоров’я Уганди https://www.health.go.ug/.
У зв’язку із загостренням політичної та безпекової ситуації у Республіці Уганда, Посольство рекомендує громадянам України переглянути плани щодо поїздок до цієї країни або утриматися від них.
У разі потрапляння у надзвичайні ситуації на території країни або інших обставин, що вимагають негайного реагування, громадянам України слід невідкладно звертатися до Посольства України в Республіці Кенія за номером телефону: +254110099133, e-mail: [email protected], або на цілодобову «гарячу лінію» МЗС України: +38-044-238-16-57
Режим в'їзду: Візовий
З квітня 2018 р. Уряд Республіки Уганда запроваджує нову форму звернення щодо отримання візи. Громадяни України, які мають намір відвідати Уганду для відпочинку, туризму, бізнесу, навчання, приватного візиту або з медичною метою, повинні звертатися та отримати візу в режимі он-лайн за наступним посиланням https://www.visas.immigration.go.ug.
Звертаємо увагу, що онлайн заявка не буде подана для обробки до моменту отримання онлайн-платежу. Незаплачені заявки скасовуються автоматично. При цьому, за всі онлайн-платежі стягується 3% від суми. Онлайн-платежі повинні здійснюватися за допомогою кредитної чи дебетової картки. Наразі система eVisa приймає тільки наступні кредитні та дебетові картки: MasterCard та Visa.
Після прибуття до Уганди, в аеропорту необхідно пред’явити паспорт, дійсний не менше ніж шість місяців з моменту в’їзду.
Не обов'язково, але рекомендується мати при собі роздруковану або цифрову (на телефоні) копію листа-схвалення на отримання візи. Штрих-код, який міститься в листі-схвалення, буде використовуватися для доступу до програми в пункті пропуску, тому наявність такого листа призведе до пришвидшення процесу в’їзду.
При заповненні форми особливу увагу слід звернути на точність введення паспортних даних заявника та на повноту введеної інформації. Не заповнені повністю заявки на розгляд не прийматимуться, а плата за оформлення візи не повертається.
Затвердження та видача візи не гарантує в'їзд до Уганди, а будь-яка форма ведення бізнесу або трудової зайнятості для іноземців, що в’їхали в країну по гостьовій візі, є злочином.
Сертифікат про щеплення від жовтої лихоманки вимагається від усіх подорожуючих до Уганди. Вакцинація рекомендована дітям від 9 місяців.
Місце розташування дипломатичного представництва або консульської установи: Москва (http://www.uganda.ru)
Загальна безпекова ситуація в Уганді не вимагає особливої уваги з боку іноземних туристів. Втім, не слід нехтувати елементарними правилами поведінки для уникнення неприємних ситуацій. Зокрема, іноземцям рекомендується уникати участі в будь-яких політичних заходах (демонстрації, маніфестації, протести тощо).
Криміногенна ситуація в Уганді змушує бути максимально уважним та пильним під час перебування у віддалених районах великих міст і навіть в громадських місцях, особливо у пізні години. Найбільш поширеним злочином є дрібні крадіжки та збройні напади з метою пограбування. З огляду на зазначене, варто уникати носіння дорогих прикрас та великої суми готівки під час прогулянки містом.
Залишати гроші та цінні речі у кімнаті готелю за відсутності сейфу також не рекомендується. Туристи традиційно користуються підвищеною увагою з боку злочинців, як можливість легкої та багатої наживи. Рекомендується утримуватися від відвідань так званих «небажаних» для туристів районів (у вечірні години – навіть на автомобілі). Під час пересування по місту двері автівки повинні бути заблоковані, а вікна закриті. У разі необхідності посилення безпеки, можна скористатися для пересування по місту послугами охоронців. Якщо Ви стали жертвою збройного нападу, не рекомендується чинити опір, а натомість, добровільно виконати вимоги злочинця. Після інциденту слід негайно звернутись до найближчого відділку поліції, а також повідомити Посольство України в Кенії щодо необхідності надання консультаційної допомоги, оформлення нових проїзних документів тощо.
Всі іноземні громадяни, які планують працювати в Уганді, повинні звернутися до Управління з питань громадянства та імміграційного контролю при Міністерстві внутрішніх справ Уганди (https://www.immigration.go.ug) для отримання відповідного дозволу на роботу.
Існують наступні класи дозволів:
КЛАС А (Урядова та дипломатична служба) – для претендентів на службу в уряді Уганди або дипломатів, акредитованих в Уганді.
КЛАС А2 (Держана служба за контрактом) – для кандидатів на державну службу за контрактами, зокрема для осіб, що планують працювати в державних вищих навчальних закладах.
Клас B (Інвестиції в сільське господарство) – для кандидатів які мають намір інвестувати в сільське господарство і тваринництво.
Клас C (Гірничорудна) – для кандидатів які мають намір інвестувати в розвідку або видобуток корисних копалин в Уганді.
Клас D (Бізнес і торгівля) – для кандидатів які мають намір вести бізнес або торгівлю в Уганді.
КЛАС Е (Виробники) – для кандидатів які мають намір брати участь у виробничому бізнесі.
Клас F (Професіонали) – для кандидатів які є фаховими працівниками та ч мають намір практикувати ці професії в Уганді.
КЛАС G1 (Волонтери, працівники НУО, місіонери).
КЛАС G2 (Працівники) - – для кандидатів які мають намір працювати в якості найманих працівників незалежно від кваліфікації.
При плануванні виїзду за кордон з метою працевлаштування через українських посередників, МЗС України рекомендує громадянам України перевіряти наявність в суб'єкта господарської діяльності відповідної ліцензії на посередництво у працевлаштуванні на роботу за кордоном через Іністерство соціальної політики України (веб-сайт - https://www.msp.gov.ua/ розділ "Діяльність" - "Працевлаштування за кордоном")
В Уганді існує ризик інфікування вірусом Зіка. Оскільки інфекція Зіка може привести до виникнення серйозних вроджених дефектів ембріонів, вагітним жінкам не рекомендовано відвідувати Уганду. Всі подорожуючі повинні використовувати репеленти, уникати укусів комарів і статевих контактів з носіями вірусу Зика під час і після поїздки.
В окремих регіонах Уганди поширені гепатит А, малярія, черевний тиф, жовта лихоманка, а також СНІД. Сертифікат щеплення від жовтої лихоманки є обов’язковим для в’їзду до Танзанії. Тому перед поїздкою подбайте про відповідне щеплення, протималярійні засоби та порадьтеся з фармацевтом або лікарем щодо подорожньої аптечки.
Сертифікат про щеплення від жовтої лихоманки вимагається від усіх подорожуючих до Уганди. Вакцинація рекомендована дітям від 9 місяців.
Система охорони здоров’я в Уганді включає лікувальні заклади державної та приватної власності, які відрізняються за якістю надання послуг та вартістю оплати за них. Слід бути готовим до того, що у деяких державних лікарнях рівень надання медичної допомоги та персоналу виявиться таким, що не відповідає загальноприйнятим стандартам.
Негайна медична допомога надається на платній основі.
До Уганди дозволяється ввозити:
- 200 сигарет або 50 сигар або 100 сигарил, або 500 г тютюну. Інформація про вікові обмеження відсутня.
- 1 літр алкогольних напоїв (вмістом спирту більше 25%) або 2 л легких алкогольних напоїв (до 25% вмісту спирту).
- некомерційні подарунки та інші товари для особистого користування.
Заборонені для ввозу:
- наркотики
- порнографія
- контрафактні товари
- культурні артефакти та інші об'єкти культурного значення
- хна
- пальми і будь-які вироби з неї
- ибухові речовини
Ввіз обмежено:
- живі тварини – сертифікат про стан здоров'я тварини подається разом з повним і дійсним сертифікатом про щеплення.
- види, які знаходяться під загрозою зникнення, а також будь-які продукти або їх частини зі списку СІТЕС
- медикаменти
- мисливська зброя допускається тільки з дозволу Міністерства внутрішніх справ.
Поліція – центральний відділ - +256414233814, +256414250613;
Поліція Кампали - +256800122291
Швидка – +256782556878; +256(41)4250745
Mulago Hospital - +2560414541589
Butabika Hospital - +256414504388
Служба надзвичайних ситуацій - 999/112
Інше – антитерористична служба - +256800199699, +256800199139, +256800122291
Iмпорт і експорт місцевої валюти (UGX - угандійський шилінг) заборонений. Ввезення іноземної валюти не обмежене, якщо валюта декларується після прибуття. Експорт іноземної валюти не повинен перевищувати суму задекларовану після прибуття.
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але ви можете вільно користуватися ним.