Актуальні умови в'їзду громадян України до Кенії Ви завжди можете перевірити на сайті МЗС https://tripadvisor.mfa.gov.ua/.
Корисні посилання на національні ресурси: Міністерство охорони здоров’я Кенії https://www.health.go.ke/.
Чи можна в’їхати в країну за Сертифікатом вакцинації в Додатку Дія?
Наразі такої можливості немає, наявність у подорожуючого сертифікату про щеплення від Covid-19 не звільняє від необхідності мати негативний результат тесту на Covid-19 (ПЛР/PCR - полімеразна ланцюгова реакція).
Чи можна в’їхати в країну на підставі негативного ПЛР тесту, зробленого в лабораторії із затвердженого переліка?
Наявність негативного результату тесту на Covid-19 є обов’язковою умовою для в’їзду до країни. Тест має бути зроблений не більше ніж за 96 годин до в’їзду до країни. Після отримання сертифікату його обов’язково треба підтвердити портал PanaBIOS (https://panabios.org).
Чи можна в’їхати в країну на підставі негативного тесту на антиген, зробленого не раніше ніж за 48 годин?
Наразі такої можливості немає, наявність у подорожуючого негативного тесту на антиген не звільняє від необхідності мати негативний результат тесту на Covid-19 (ПЛР/PCR - полімеразна ланцюгова реакція).
Чи потрібно робити додатковий ПЛР тест після прибуття, якщо так, то в який термін?
Достатньо наявності негативного результату тесту на Covid-19 зробленого до перетину кордону, необхідності робити додатковий тест по прибуттю немає.
У зв'язку з зареєстрованим 13 березня 2020 р. першим випадком коронавірусу COVID-19 у Республіці Кенія, просимо звернути увагу на рекомендації Міністерства охорони здоров’я України:
Міністерство охорони здоров’я України закликає громадян та мандрівників дотримуватись звичайних заходів обережності.
Коронавіруси – це велика родина респіраторних вірусів, що можуть спричиняти захворювання: від звичайної застуди до тяжкого гострого респіраторного синдрому.
Основними клінічними ознаками та симптомами коронавірусу є гарячка та утруднене дихання.
У разі появи симптомів, що свідчать про гострі респіраторні захворювання під час подорожі або після неї, мандрівникам рекомендується звернутися до лікаря та надати відомості про історію подорожей.
Стандартні рекомендації ВООЗ для широкої громадськості щодо зменшення впливу та передачі ГРВІ:
Режим в'їзду: Візовий
З 2 липня 2015 р. Уряд Республіки Кенії запровадив нову форму звернення щодо отримання в’їзної кенійської візи. Відтепер заявки на оформлення віз можна подати в електронній формі за наступним посиланням: https://account.ecitizen.go.ke/register.
Після прибуття до Кенії, в аеропорту необхідно пред’явити паспорт, дійсний не менше ніж шість місяців з моменту в’їзду, роздруковану електронну візу з сайту www.eCitizen.go.ke (також, бажано роздруковану квитанцію про оплату візи), маршрут подорожі, лист підтримки (наприклад, лист від компанії для ділових поїздок, лист-запрошення від членів родини для сімейних відвідувань), бронювання готелю та туристичний маршрут, якщо візит здійснюється з метою туризму.
Для заповнення форми вимагається реєстрація на сайті, а для оплати консульського збору – оплата через Visa, MasterCard або через іншу дебетову картку.
При заповненні форми особливу увагу слід звернути на точність введення паспортних даних заявника, відповідність фото, що подаються, встановленим вимогам (вказані за посиланням: https://immigration.ecitizen.go.ke/index.php?id=9) та на повноту введеної інформації. Не заповнені повністю заявки або такі, в яких фотографії не відповідають вимогам, на розгляд не прийматимуться, а плата за оформлення візи не повертається.
Слід зауважити, що процес отримання візи триває до одного тижня. Затвердження та видача візи не гарантує в'їзд до Кенії, а будь-яка форма ведення бізнесу або трудової зайнятості для іноземців, що в’їхали в країну по гостьовій візі, є злочином.
Починаючи з 1 вересня 2015 р. іноземцям може бути відмовлено у посадці на борт літака до Кенії та заборонено в'їзд в країну, якщо іноземець не матиме при собі друкованої копії електронної візи
Вакцинація. Для в'їзду до Кенії вакцинація проти жовтої лихоманки не є обов'язковою і місцевим законодавством не передбачена. Але на практиці, офіцери міграційної служби можуть перевіряти наявність у іноземців сертифікату про про вакцинацію.
У разі виявлення симптомів захворювання або виникнення інших обставин, що вимагають негайного консульського реагування, громадянам України слід невідкладно звертатися до Посольства України в Республіці Кенія за номером телефону: (+254) 11 00 99 133, e-mail: [email protected], або на цілодобову «гарячу лінію» МЗС України: +38-044-238-16-57
12 серпня 2014 року, рішенням Всесвітньої організації охорони здоров'я, Кенію віднесено до країни з високим рівнем ризику захворювання на геморагічну лихоманку (Еболу). Просимо прийняти вказану інформацію до уваги при прийнятті рішення щодо відвідування країни.
Місце розташування дипломатичного представництва або консульської установи: Москва.
Перед поїздкою до Кенії обов’язково попередьте своїх родичів чи близьких, колег по роботі про вашу поїздку до Кенії, повідомивши назву міста та готелю, де ви плануєте зупинитись. Буде не зайвим залишити їм копію першої сторінки закордонного паспорта, копію туристичного ваучеру, надати інформацію про контактну особу в туристичній компанії, дані страхового медичного полісу. Це дозволить оперативно надати вам допомогу у випадку надзвичайної ситуації, пограбування або захворювання під час перебування в Кенії.
Обов’язково купуйте авіаквитки в обидва кінці.
Перед поїздкою запишіть обов’язково контактні телефони та електронну пошту, адресу розташування Посольства України в Кенії.
Перебуваючи в Кенії слід поважати місцеві традиції та звичаї і дотримуватись законів цієї країни. Попри традиційну гостинність та доброзичливість кенійців по відношенню до туристів, не слід нехтувати елементарними правилами поведінки іноземця. Це стосується в першу чергу невиправдано завищених цін оплати за послуги, не занадто швидкого виконання будь-яких прохань, навіть термінового характеру. В Кенії є прислів’я «Не слід поспішати, завтра буде ще один день».
У Кенії питання расової дискримінації залишається дуже чутливим. Будь-які прояви зневаги/образи з боку іноземців можуть спричинити не тільки на звичайне обурення, але і подання скарги в поліцію. Туристи з європейських країн для більшості мешканців є об’єктом фінансової наживи. Це вимагає бути надзвичайно пильними до пропозицій послуг незнайомих, звичайних шахраїв.
Серед незвичних для українського туриста правил та законів Кенії можна назвати вимога щодо обов'язкового електронного зняття відбитків пальців в пункті пропуску міжнародних аеропортів, як при в'їзді так і під час виїзді з країни. Слід спокійно ставитись до виконання прикордонниками цієї процедури, оскільки ця вимога діє до усіх громадян, включаючи кенійців і з юридичної точки зору не є підозрою або звинуваченням у вчиненні протиправних дій.
Одним із поширених непорозумінь між місцевими мешканцями та туристами є намагання останніх фотографувати людей без їхньої на те згоди. У місцевих жителів є повір’я, що коли їх фотографують вони втрачають частину їхньої душі. Втім, вони люб’язно позуватимуть коли їм запропонувати гроші.
У Кенії розвинута банківська система, кредитні картки міжнародних платіжних систем VISA та MASTERCARD приймаються для оплати в готелях, ресторанах, туристичних агентствах, авіакомпаніях. Оплату послуг можна здійснити як у місцевій валюті – кенійський шилінг, так і доларах США. Обмінний курс періодично коливається, але в середньому
100 дол. США дорівнюють 10 000 кен. шилінгів. В Кенії не приймаються до обміну та оплати видані до 2006 року банкноти американської валюти. У Кенії розвинута мережа Internet, у більшості готелів та кафе є wi-fi. Мобільний зв’язок забезпечує покриття практично по всій території країни.
Взяти в оренду автомобіль можна в аеропорту або в центрі міста. Посвідчення водія міжнародного зразка, видане в Україні, дозволяє керувати автомобілем в Кенії. Слід пам’ятати, що в Кенії лівосторонній рух. Втім, для перебування на довший період ніж 3 місяці рекомендується отримати кенійське водійське посвідчення. Оформлюючи в оренду автомобіль будьте особливо уважними у великих містах до постійних порушень правил місцевими водіями, особливо таксобусів, які називають ще «матату».
Навіть за наявності професійних навичок водіння автомобілем та максимальній обережності, іноземці не застраховані від ДТП. Особливу загрозу для водіїв потрапити у ДТП може становити керування автомобілем на автошляхах у вечірні/нічні години. Слід пам’ятати, що згідно з кенійським законодавством, будь-яке ДТП стає об’єктом не адміністративного, а кримінального розслідування. Компенсаційні виплати з боку страхових компаній, як правило, затягуються на роки. Тому безпечніше та економніше винаймати автомобіль з місцевим водієм.
Під час поїздок по національним паркам не дозволяється наближатись до тварин, турбувати та заважати їм полювати. Не дозволяється з’їжджати з маршрутних доріг та виходити з машини без дозволу гіда якщо немає спеціально облаштованих місць. Годувати тварин в парках також суворо забороняється, недотримання цієї вимоги, як і викидати сміття на узбіччі може призвести до стягнення штрафу.
В окремих регіонах Кенії поширені малярія, кишкові інфекції, а також СНІД. Тому перед поїздкою придбайте протималярійні засоби та порадьтеся з фармацевтом або лікарем щодо подорожньої аптечки. Щоб уникнути кишкових захворювань не вживайте воду з під крану, тільки після кіп"ячіння або в пляшках з магазинів. Добре мийте руки після відвідання громадських місць. Овочі і фрукти бажано мити із спеціальним антибактеріальним розчином.
При в'їзді до Кенії з України немає вимоги щодо пред'явлення сертифікатів щеплення від інфекційних хвороб. Сертифікат щодо щеплення жовтої лихоманки вимагатиметься при в'їзді з однієї з країн ризику. Більш докладно про санітарно-епідеміологічну ситуацію в Кенії можете дізнатися на сайті Всесвітньої організації охорони здоров’я за адресою http://www.who.int/countries.
Кенія знаходиться на екваторі і тому в країні немає зміни часу. Часовий пояс - UTC+3. Як правило, різниця у часі з Україною - 1 год. є тільки взимку.
Клімат в Кенії субекваторіальний, порівняно з Україною в Кенії дзеркальні пори року. У червні – серпні холодна пора року і температура опускається до +13°С, у грудні-лютому – літня пора року, температура в середньому становитить +30°С.
При плануванні подорожі до Кенії необхідно врахувати, що у 2017 році різко зріс рівень терористичної загрози в країні. У північно-східних регіонах країни, що межують із Сомалі, почастішали випадки атак з боку терористичного руху «Аш-Шабааб», зокрема із використанням саморобних вибухових пристроїв. 13 липня 2017 р. бойовики «Аш-Шабааб» захопили автомобіль у районі населеного пункту Міліхой, Ламу, у якому знаходилося 6 осіб, зокрема Головний секретар (Principal secretary) Департаменту з питань громадських робіт Кенії Маріам Ель Мааві. Пізніше того ж дня, 5 осіб були вбиті, М.Мааві отримала тяжкі поранення.
У зв’язку з терористичними загрозами рекомендується уникати подорожей до більшості північних округів країни, зокрема тих, що межують із Сомалі, а саме Туркана, Самбуру, Марсабіт, Мандера, Ваджир, Ісіоло, Гарісса. Округ Ламу також залишається не рекомендованим для відвідання, через збільшену активність останнім часом терористичних груп у регіоні.
Не виключається подальша активізація терористів протягом виборчого (серпень 2017 р.) та післявиборчого (вересень-листопад 2017 р.) періоду в країні.
Основним носієм терористичної загрози в Кенії та в Східній Африці в цілому залишається організація Аль-Каїда та її філія Аш-Шабааб, яка попередніми роками здійснила низку нападів на учбові заклади, урядові організації зокрема й поліцейські дільниці) на поліцейські машини та громадський транспорт, нічні клуби і бари, релігійні установи і торгові центри.
Хоча, більшість з цих нападів сталася на північному сході Кенії та уздовж узбережжя, центральні провінції та місто Найробі слід також віднести до районів потенційної загрози.
Криміногенна ситуація.
Крім терористичної загрози продовжує залишатися важкою криміногенна ситуація, особливо в столичних районах Істлі (також відомий як сомалійський квартал), Кібера (найбільші нетрі Африки) та бідних районів загалом, таких як - Кариокор, Дандора, Кариобангі, Эмбакасі та Хурума.
Вкрай небезпечне пересування в нічний час по району Старого міста в Момбасі та в окружних центрах Ель-Вак, Ваджир, Гаріса та Мандера.
Криміногенна ситуація в Кенії змушує бути максимально уважним та пильним під час перебування у віддалених районах великих міст і навіть в громадських місцях, особливо у пізні години. Звичайна прогулянка містом може обернутися дрібною крадіжкою, а в гіршому випадку нападом та викраденням з подальшою вимогою викупу. Рекомендується уникати носіння дорогоцінних прикрас та великої суми грошей під час прогулянки містом. Залишати гроші та цінні речі у кімнаті готелю за відсутності сейфу також не рекомендується. В уяві злочинців будь-яка людина європейської зовнішності є власником гаманця зі значною сумою готівки. Навіть проїзд на автомобілі у вечірні години у т зв. «рекомендованих» для туристів районах не гарантує Вам безпеку. Під час пересування по місту двері автомобілю повинні бути заблоковані, а вікна бажано не приспускати. У разі виняткової необхідності настійливо рекомендується для пересування по місту користуватися послугами охоронців. У разі збройного нападу грабіжників не рекомендується чинити опір, а добровільно виконати вимоги грабіжника. Після інциденту слід звернутись до найближчого відділу поліції та повідомити також Посольству України в Кенії з метою надання консульської допомоги, оформлення нових проїзних документів тощо.
Для уникнення неприємних сюрпризів з боку шахраїв перед поїздкою до Кенії подорожуючим варто потурбуватися, щоб в аеропорту їх зустріли представники турагентств, готелів, родичі або ділові партнери.
Важливо завжди мати при собі документ, що підтверджує особистість та легальний статус перебування в Кенії (наприклад, дійсна віза).
Для в’їзду на територію Кенії з метою туризму та бізнесу громадяни України повинні мати дійсний паспорт для виїзду за кордон.
При пошуку роботи в Кенії не погоджуйтесь на пропозиції нелегальної праці. Для роботи в Кенії має бути обов"язково оформлено відповідний дозвіл. Не віддавайте паспорт на зберігання роботодавцю.
Необхідно пам’ятати, що особа, яка має одноразову або багаторазову туристичну або бізнес візу (терміном дії 3 місяці) не має права на працевлаштування в Кенії. За відповідним дозволом необхідно звернутись до Офісу з питань імміграції www.immigration.go.ke та подати необхідні документи. Заявники на отримання дозволу на роботу передусім мають подати заповнену та підписану заяву форми 3, яку можна завантажити на веб-сайті Офісу з питань імміграції www.immigration.go.ke.
Подавати цю заяву необхідно до головного офісу департаменту з питань імміграції за адресою Nyayo House, P. O. Box 30191 – 00100 NAIROBI, Kenya, Alien Section, Counter 7; тел: +254 2 222022, факс. +254 2 220731, е-mail: [email protected]
Дозволи на в’їзд видаються усім іноземцям, які мають намір працювати в Кенії, незалежно від того чи це оплачувана робота чи волонтерська.
Дозволи на в’їзд класифікуються від А до М і в залежності від виду дозволу сплачується щорічний збір у розмірі від 2 000 кен. шил (20 дол. США) до 100 000 кен. шил. (1000 дол. США)
Особливості законодавства Кенії з питань імміграції та громадянства регламентуються Законом про імміграцію та громадянство від 2011 року (завантажити).
При плануванні виїзду за кордон з метою працевлаштування через українських посередників, МЗС України рекомендує громадянам України перевіряти наявність в суб'єкта господарської діяльності відповідної ліцензії на посередництво у працевлаштуванні на роботу за кордоном через Іністерство соціальної політики України (веб-сайт - http://www.mlsp.gov.ua розділ "Діяльність" - "Працевлаштування за кордоном")
З метою покриття видатків, пов’язаних із лікуванням, санітарною евакуацією тощо, які можуть виникнути під час Вашого перебування в Кенії, перед поїздкою Ви маєте подбати про страховий поліс.
Система охорони здоров’я в Кенії включає лікувальні заклади державної та приватної власності, які відрізняються за якістю надання послуг та вартістю оплати за них.
Іноземним туристам, як правило, рекомендується звертатись до приватних лікарень, де працює кваліфікований персонал та наявне новітнє обладнання.
Негайна медична допомога надається платно цілодобово усіма лікарнями. При лікарнях розташовані аптеки, які працюють зазвичай цілодобово.
Телефони швидкої медичної допомоги:
+254 (020) 203 40262
+254 700 395
+254 111 990
Згідно із законодавством Кенії, полювання на тварин та торгівля шкірою, іншими цінними частинами з диких тварин, а також слоновою кісткою суворо заборонена і карається кримінальною відповідальністю. Не погоджуйтесь навіть на пропозиції підприємливих місцевих жителів оглянути такі вироби, адже правоохоронні органи можуть кваліфікувати це як дії, що караються за законом. Заборонено вивезення рапанів, панцирів черепах.
Алкогольні напої. Дозволено безоплатне ввезення 1 л горілчаних напоїв або вина, 200 цигарок або 50 сигар або 250г тютюну.
Ввезення та вивіз зброї (холодної, газової, пневматичної та вогнепальної) та боєприпасів до неї можливо тільки після отримання ліцензії в Бюро ліцензування зброї поліції Кенії.
Вивезення художніх та історичних цінностей без відповідного дозволу також заборонено.
Дозволяться безоплатне ввезенная парфумерної продукції в межах, необхідних для власних потреб.
Забороняється ввезення та вивезення наркотиків, вибухових пристроїв, живих диких тварин, живої риби, шкіри тварин, птахів та їх яйця, слонову кістку та вироби, рапани, панцирі черепах, рога носорогів, зуби гіпопотамів та інших диких тварин.
Ветеринарний контроль. Під час ввезення домашніх тварин необхідно представити міжнародний сертифікат встановленої форми, а також сертифікат про щеплення та поліс медичного страхування.
Emergency: |
999 or: |
Central Police Station: |
+254 20 22-22-22 |
Buru Buru Police Station: |
+254 20 79-29-00/1 |
Gigiri Police Station: |
+254 20 52-13-53 |
Kabete Police Station: |
+254 20 63-22-63 |
Karen Police Station: |
+254 20 88-25-38 |
Kasarani Police Station: |
+254 20 80-33-10 |
Kileleshwa Police Station: |
+254 20 56-05-34 |
Kilimani Police Station: |
+254 20 712-845/72-22-22 |
Langata Police Station: |
+254 20 50-191-6 |
Muthaiga Police Station: |
+254 20 762-61-1/2 |
Muthangari Police Station: |
+254 20 44-28-00 |
Pangani Police Station: |
+254 20 76-01-42 |
Parklands Police Station: |
+254 20 74-22-14 |
Spring Valley Police Station: |
+254 20 58-12-45 |
CarTheft Unit: |
+254 20 76-77-30 |
Kiambu Police Station: |
(0154)22-22-1/2 |
Tigoni Police Station: |
(0154)40-22-2 |
Nairobi Fire Department 999 or 22-21-81/2
Hospitals
Kenyatta National Hospital: |
+254 20 72-63-00 |
Mater Misericordiae Hospital: |
+254 20 56-66-66 or 55-62-98 or 55-68-78 |
Westlands Cottage Hospital: |
+254 20 44-55-52 or 44-52-17 |
Nairobi Hospital: |
+254 20 284-50-00/ 284-60-00, моб. 072-220-41-14, 073-363-93-01 |
Aga Khan University Hospital: |
+254 20 366-20-25, педіатрія – +254 203-66-20-31 |
Karen Hospital: |
+254 20 61-30-00/ 661-31-20 |
Mater Hospital: |
072-282-862-9, 072-28-30-359 |
Kenyatta National Hospital: |
072-282-95-00, 072-282-95-01 |
Gertrude”s Children”s Hospital: |
072-289-89-48, 073-363-94-44 |
Ambulance Accident Services: |
999 or 22-22-22 or 22-21-81 |
Saint John’s Ambulance Services: |
+254 20 22-63-48 / 22-40-66 |
За межами Найробі
тел. код |
|
тел. поліції |
тел. лікарні |
0151 |
Тіка |
219-99 |
2162-1 |
0171 |
Нієрі |
22-22 |
24-87 |
0311 |
Найваша |
201-99 |
200-53 |
037 |
Накуру |
422-22 |
413-11 |
0321 |
Ельдорей |
322-23 |
334-72 |
0381 |
Кісіі |
202-22 |
204-73 |
035 |
Кісуму |
444-44 |
442-75 |
0331 |
Какамега |
202-22 |
300-50 |
0150 |
Аті-Рівер |
204-88 |
203-68 |
0147 |
Вои |
21-06 |
20-16 |
011 |
Момбаса |
225-501/225-652 |
311-201 |
0145 |
Мачакос |
212-21 |
307-24 |
0164 |
Меру |
202-22 |
2037-0 |
0161 |
Ембу |
201-02 |
200-55 |
0325 |
Кітале |
208-95 |
209-51 |
0326 |
Нанді |
20-04 |
542-63 |
0305 |
Нарок |
22-02 |
23-00 |
0360 |
Керічо |
202-22 |
311-92 |
0301 |
Каджіадо |
212-22 |
210-21 |
|
Кіамбу |
222-22 |
223-33 |
0176 |
Наньюкі |
222-22 |
234-50 |
0328 |
Кабарнет |
23-33 |
|
0125 |
Кіліфи |
21-09 |
|
0127 |
Квале |
40-14 |
|
0365 |
Ньяхуруру |
220-61 |
Імпорт та експорт іноземної валюти не обмежений, проте суми, які перевищують 5000 USD (доларів США) або еквівалент в іншій валюті, мають бути задекларовані.
В Кенії не приймаються до обміну та оплати купюри доларів США випущені до 2006 року. Можуть також виникнути труднощі з обміном купюр випущених до 2009 року включно.
При обміні сум, які перевищують 5000 USD (доларів США) може вимагатися джерело походження коштів.
Курс обміну може бути суттєво нижчим при обміні купюр малого номіналу.
Існує широка можливість використання банківських карток (MasterCard, Visa, American Express), дорожні чеки не приймаються.