Актуальні умови в'їзду громадян України до Танзанії Ви завжди можете перевірити на сайті МЗС https://tripadvisor.mfa.gov.ua/.
Корисні посилання на національні ресурси: Міністерство охорони здоров’я Танзанії https://www.moh.go.tz/en/.
Чи можна в’їхати в країну за Сертифікатом вакцинації в Додатку Дія?
Наразі такої можливості немає, наявність у подорожуючого сертифікату про щеплення від Covid-19 не звільняє від необхідності мати негативний результат тесту на Covid-19 (ПЛР/PCR - полімеразна ланцюгова реакція або тести на ампліфікацію нуклеїнової кислоти (NAAT)).
Чи можна в’їхати в країну на підставі негативного ПЛР тесту, зробленого в лабораторії із затвердженого переліку?
Наявність негативного результату тесту на Covid-19 є обов’язковою умовою для в’їзду до країни. Тест має бути зроблений не більше ніж за 96 годин до в’їзду до країни.
Чи можна в’їхати в країну на підставі негативного тесту на антиген, зробленого не раніше ніж за 48 годин?
Наразі такої можливості немає, наявність у подорожуючого негативного тесту на антиген не звільняє від необхідності мати негативний результат тесту на Covid-19.
Чи потрібно робити додатковий ПЛР тест після прибуття, якщо так, то в який термін?
Зазначена вимога застосовуватиметься до осіб, які прибувають із країн зі значним поширенням Covid-19 або подорожуватимуть через ці країни транзитом (з переліком можна ознайомитися за посиланням https://www.moh.go.tz/en/). Тест робиться в пункті перетину кордону.
У зв’язку зі спалахами холери, які носять періодичний характер, МЗС України рекомендує громадянам України, які планують свої подорожі до Танзанії або перебувають на її території, виявляти особливу обачність та дотримуватися рекомендацій місцевих органів влади, медичних та інших компетентних служб.
У разі виявлення захворювання, громадянам України потрібно негайно звернутися до медичних установ для отриманням допомоги.
Також, за інформацією, наданою Головним державним інспектором ветеринарної медицини України від 19.11.2018 р., на території Танзанії реєструються захворювання на заразний вузликовий дерматит ВРХ, хворобу Ньюкасла, чуму дрібних жуйних та африканську чуму свиней (АЧС).
У зв’язку з наведеним та беручи до уваги рекомендації, викладені у статтях 10.9, 11.9, 14.7 та 15.1, забороняється ввезення птиці, дрібних жуйних тварин, великої рогатої худоби, інших сприятливих до наведених хвороб тварин, продуктів та сировини з них, репродуктивного матеріалу від них та кормів.
У разі виникнення обставин, що вимагають негайного консульського реагування, рекомендуємо громадянам України невідкладно звертатися до Посольства України в Республіці Кенія за номером телефону: (+254) 11 00 99 133, на адресу електронної пошти: [email protected] або на цілодобову «гарячу лінію» МЗС України: +38-044-238-16-57, адреса електронної пошти: [email protected].
Режим в'їзду: Візовий. Віза оформлюється в аеропорті після прибуття.
Загальна безпекова ситуація в Танзанії є пересічною та не потребує особливої уваги з боку іноземних туристів. Втім, не слід нехтувати елементарними правилами поведінки для уникнення неприємних ситуацій. Зокрема, іноземцям рекомендується уникати участі в будь-яких політичних заходах (демонстрації, маніфестації, протести тощо).
Криміногенна ситуація в Танзанії змушує бути максимально уважним та пильним під час перебування у віддалених районах великих міст і навіть в громадських місцях, особливо у пізні години. Найбільш поширеним злочином є дрібні крадіжки. Втім, зафіксовані також непоодинокі випадки нападу та викрадення з подальшою вимогою викупу. З огляду на зазначене, варто уникати носіння дорогих прикрас та великої суми готівки під час прогулянки містом.
Залишати гроші та цінні речі у кімнаті готелю за відсутності сейфу також не рекомендується. Туристи традиційно користуються підвищеною увагою з боку злочинців, як можливість легкої та багатої наживи. Отже, радимо утриматися від відвідань так званих «не рекомендованих» для туристів районів (у вечірні години – навіть на автомобілі). Під час пересування по місту двері автівки повинні бути заблоковані, а вікна закриті. У разі необхідності підвищеної безпеки, можна скористатися для пересування по місту послугами охоронців. Якщо Ви стали жертвою збройного нападу, не рекомендується чинити опір, а натомість, добровільно виконати вимоги злочинця. Після інциденту слід негайно звернутись до найближчого відділку поліції, а також повідомити Посольство України в Кенії щодо необхідності надання консультаційної допомоги, оформлення нових проїзних документів тощо (оскільки Україна не має дипломатичних установ у Танзанії).
При пошуку роботи в Танзанії не слід погоджуватися на пропозиції нелегальної праці, особливо – на пропозиції високої заробітної платні від підозрілих осіб. Також радимо не віддавати паспорт на зберігання майбутньому роботодавцю.
Необхідно пам’ятати, що особа, яка має туристичну або бізнес візу не має право на працевлаштування в Танзанії. Для роботи в Танзанії має бути обов’язково оформлено дозвіл класу В на підставі клопотання роботодавця.
При плануванні виїзду за кордон з метою працевлаштування через українських посередників, МЗС України рекомендує громадянам України перевіряти наявність в суб'єкта господарської діяльності відповідної ліцензії на посередництво у працевлаштуванні на роботу за кордоном через Іністерство соціальної політики України (веб-сайт - https://www.msp.gov.ua/ розділ "Діяльність" - "Працевлаштування за кордоном")
Система охорони здоров’я в Танзанії включає лікувальні заклади державної та приватної власності, які відрізняються за якістю надання послуг та вартістю оплати за них. Будьте готові до того, що у звичайних лікарнях рівень надання медичної допомоги та персоналу дуже низький.
Негайна медична допомога надається на платній основі.
В окремих територіях Танзанії поширені малярія, кишкові інфекції, а також СНІД. Сертифікат щеплення від жовтої лихоманки є обов’язковим для в’їзду до Танзанії. Тому перед поїздкою подбайте про відповідне щеплення, протималярійні засоби та порадьтеся з фармацевтом або лікарем щодо подорожньої аптечки. Про санітарно-епідеміологічну ситуацію в Танзанії можете дізнатися на сайті Всесвітньої організації охорони здоров’я за адресою http://www.who.int/countries/tza/ru/
Законодавством Танзанії дозволяється безоплатне ввезення цигарок – до 200шт. Або тютюну до 1 л, до 250 мл туалетної води. Дозволяється вивезення ювелірних виробів із золота та срібла з коштовним камінням (з долученням квитанцій-чеків з магазину), марок, монет.
Ввезення стрілецької зброї дозволяється тільки за умови попереднього погодження з органами Міністерства внутрішніх справ Танзанії.
Аудіо- , фото- та відеотехніка вносяться до митної декларації і можуть бути вивезені з країни на її підставі.
Ввезення та вивезення національної валюти Танзанії заборонено. Туристам дозволяється ввезення в необмеженій кількості іноземної валюти без декларування.
Дозволяється ввезення/вивезення продуктів харчування, засобів особистого користування в межах розумних потреб.
Заборонено переміщення через митний кордон наркотиків, вибухових пристроїв, отрут та порнографічної продукції.
Забороняється ввезення та вивезення живих диких тварин, живої риби, шкіри тварин, птахів та їх яйця, слонову кістку та вироби, рапани, панцирі черепах, рога носорогів та зуби гіпопотамів, золота, алмазів (без пред’явлення документів, які підтверджують законність їхнього придбання).
Усі рослини та домашні тварини можуть ввозитись тільки на підставі фітосанітарного свідоцтва або довідки про здоров’я тварини. Усі домашні тварини після їх ввезення проходять огляд та направляються в карантин.
Танзанійське управління з туризму — (+22) 211-12-44.
Управління з туризму острову Занзібар — (+24) 223-34-85/6.
Єдина телефонна лінія рятувальних служб — 111.
Імпорт і експорт місцевої валюти (танзанійський шилінг - TZS) заборонений. Ввезення іноземної валюти не обмежене, якщо валюта декларується після прибуття. Експорт іноземної валюти не повинен перевищувати суму задекларовану після прибуття.
Існує можливість використання банківських карток (MasterCard, Visa, American Express)та дорожніх чеків.
В Танзанії не приймаються до обміну та оплати купюри доларів США випущені до 2006 року. Можуть також виникнути труднощі з обміном купюр випущених до 2009 року включно.
Курс обміну може бути суттєво нижчим при обміні купюр малого номіналу.
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але ви можете вільно користуватися ним.