Чи можна в’їхати в країну за Сертифікатом вакцинації в Додатку Дія?
Наразі такої можливості немає, наявність у подорожуючого сертифікату про щеплення від Covid-19 не звільняє від необхідності мати негативний результат тесту на Covid-19 (ПЛР/PCR - полімеразна ланцюгова реакція).
Чи можна в’їхати в країну на підставі негативного ПЛР тесту, зробленого в лабораторії із затвердженого переліка?
Наявність негативного результату тесту на Covid-19 є обов’язковою умовою для в’їзду до країни. Тест має бути зроблений не більше ніж за 72 години до в’їзду до країни.
Чи можна в’їхати в країну на підставі негативного тесту на антиген, зробленого не раніше ніж за 48 годин?
Наразі такої можливості немає, наявність у подорожуючого негативного тесту на антиген не звільняє від необхідності мати негативний результат тесту на Covid-19 (ПЛР/PCR - полімеразна ланцюгова реакція).
Чи потрібно робити додатковий ПЛР тест після прибуття, якщо так, то в який термін?
Так, всі особи, після їхнього прибуття до Руанди, також будуть змушені пройти тест на Covid-19.
Чи потрібно робити тест на Covid-19 для виїзду з країни?
Так, особи, які виїзджають за межі Руанди також повинні проходити тестування на Covid-19, тест має бути зроблений не більше, як за 72 години до посадки на літак.
У зв'язку з зареєстрованим 14 березня 2020 р. першим випадком коронавірусу COVID-19 у Республіці Руанда, просимо звернути увагу на рекомендації Міністерства охорони здоров’я України з метою попередження захворювання:
Рекомендації для громадян щодо коронавірусу 2019-nCoV
Міністерство охорони здоров’я України закликає громадян та мандрівників дотримуватись звичайних заходів обережності.
Коронавіруси – це велика родина респіраторних вірусів, що можуть спричиняти захворювання: від звичайної застуди до тяжкого гострого респіраторного синдрому.
Основними клінічними ознаками та симптомами коронавірусу є гарячка та утруднене дихання.
У разі появи симптомів, що свідчать про гострі респіраторні захворювання під час подорожі або після неї, мандрівникам рекомендується звернутися до лікаря та надати відомості про історію подорожей.
Стандартні рекомендації ВООЗ для широкої громадськості щодо зменшення впливу та передачі ГРВІ:
часто мийте руки або обробляйте дезінфікуючими засобами;
під час кашлю та чхання прикривайте рот і ніс паперовою хустинкою. Використану хустку варто негайно викинути та помити руки;
уникайте тісного контакту з усіма, хто має гарячку та кашель;
якщо маєте підвищену температуру тіла, кашель й утруднене дихання, якнайшвидше зверніться до лікаря та повідомте йому попередньою історією подорожей;
відвідуючи живі ринки в районах, в яких зараз фіксуються випадки нового коронавірусу, уникайте контакту з живими тваринами та поверхнями, які контактують з тваринами;
не споживайте сирих чи недостатньо термічно оброблених продуктів тваринного походження. Із сирим м'ясом, молоком тощо слід поводитися обережно.
Міністерство охорони здоров'я України та координаційний штаб щоденно надають актуальну інформацію про випадки захворювання, спричинених новим коронавірусом.
Починаючи з 01 січня 2018 року, громадяни всіх країн, після прибуття до Руанди, можуть отримати 30-ти денну візу без попереднього погодження. Оформлення інших типів віз здійснюється онлайн за посиланням https://irembo.gov.rw/rolportal/en/web/dgie/newhome або у Посольстві Руанди в Німеччині.
Сертифікат про щеплення від жовтої лихоманки вимагається у випадку, коли подорожуючий прибуває з країн підвищеного ризику захворювання на цю хворобу. До таких, за даними імміграційної служби Руанди, відносяться: Ангола, Аргентина, Бенін, Болівія, Бразилія, Буркіна-Фасо, Бурунді, Камерун, ЦАР, Чад, Колумбія, Конго, Кот-д'Івуар, ДРК, Еквадор, Екваторіальна Гвінея, Ефіопія, Гватемала, Гана, Гвінея, Гвінея-Бісау, Кенія, Ліберія, Малі, Мавританія, Нігер, Нігерія, Панама, Парагвай, Перу, Сенегалу, Сьєрра-Леоне, Південний Судан, Судан, Суринам, Того, Тринідад і Тобаго, Уганда, Венесуела.
При виїзді з Руанди слід врахувати, що всі подорожуючі до країн ендеміки жовтої лихоманки повинні бути щеплені не менше ніж за 10 днів до поїздки.
Норми поведінки в Руанді в цілому схожі на європейські. Враховуючи велику кількість конфесій, руандійці відомі своєю толерантністю до інших релігій.
Іноземці мають право купувати будинки, земельні ділянки в Руанді на своє ім’я, відкривати компанії та бути їх засновниками. При цьому слід пам’ятати про існування обов’язкових квот на працевлаштування місцевого населення (в залежності від характеру діяльності компанії).
З точки зору безпеки іноземних туристів Руанда є однією з найбільш привабливих та безпечних країн Африки.
Криміногенна ситуація стабільна і контролюється силами правопорядку. Рівень злочинності дуже низький.
За винятком окремих районів столиці, м. Кігалі, іноземні туристи можуть безпечно пересуватись містом навіть пішки у будь-який час доби.
При пошуку роботи в Руанді не погоджуйтесь на пропозиції нелегальної праці, особливо пропозиції високої зарплати від підозрілих осіб. Не віддавайте паспорт на зберігання майбутньому роботодавцю.
Необхідно пам’ятати, що особа, яка має одноразову або багаторазову туристичну або бізнес-візу не має права на працевлаштування в Руанді. Для роботи в Руанді має бути обов’язково оформлено відповідний дозвіл на підставі клопотання роботодавця.
При плануванні виїзду за кордон з метою працевлаштування через українських посередників, МЗС України рекомендує громадянам України перевіряти наявність в суб'єкта господарської діяльності відповідної ліцензії на посередництво у працевлаштуванні на роботу за кордоном через Іністерство соціальної політики України (веб-сайт - https://www.msp.gov.ua/ розділ "Діяльність" - "Працевлаштування за кордоном")
На даний час епідеміологічну ситуацію в Руанді можна охарактеризувати як відносно безпечну. У низовинних районах Руанди зберігається загроза захворювання малярією. В країні 3% населення хворі на СНІД, поширено захворювання туберкульозом. Більш докладно про санітарно-епідеміологічну ситуацію в Руанді можете дізнатися на сайті Всесвітньої організації охорони здоров’я за адресою http://www.who.int/countries/rwa/ru/.
Рівень та якість надання медичної допомоги в лікарнях та професійний рівень персоналу є відносно низьким. Окремих педіатричних відділень немає. У разі важкого захворювання, операційного втручання рекомендується відлітати на лікування до Кенії, ПАР або повертатись на батьківщину. Отже, радимо подбати на час подорожі про наявність медичної страховки, яка діє на території Руанди та передбачає можливість медичної евакуації до країни з більш високим рівнем медичного обслуговування.
Для виклику швидкої медичної допомоги діє гаряча лінія – 112. Послуга платна і доступна не в усіх районах.
В країні працює розгалужена мережа аптек, у т.ч. чергових.
Ввозити до Руанди дозволяється не більше 1 л горілчаних напоїв та до 200 цигарок з розрахунку на одну людину.
Для ввезення зброї необхідні дозволи національної служби безпеки та податкових органів.
У Руанді діє низка обмежень на вивезення з країни зразків товарів, які становлять стратегічну економічну цінність. Це стосується в першу чергу необсмаженої кави в зернах, для вивезення якої потрібен спеціальний дозвіл національної податкової служби.
Заборонено ввезення поліетиленових пакувальних матеріалів, та товарів, які містять ртуть, фосфор та інші небезпечні хімічні речовини.
Заборонено ввезення/вивезення наркотиків, підроблених грошових знаків, порнографічної продукції та контрафактних виробів.