• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
Україна в ООН
Опубліковано 11 грудня 2013 року о 13:16

10 грудня 2013 року на території штаб-квартири ООН в м. Найробі (Кенія) відбулась чергова (125-а) нарада Комітету Постійних Представників при Програмі ООН з навколишнього середовища (ЮНЕП)

           У заході  місії  ООН  з  охорони  навколишнього  середовища  взяли  участь  більше  ста  учасників  із  близько  70 країн,  зокрема  Посол  України  в  Кенії,  Танзанії  та  Південному  Судані,  Постійний  Представник  України  при  Програмі ООН  з  навколишнього  середовища  та  Постійний  Представник  України  при  Програмі  ООН  з  населених  пунктів  Володимир  Бутяга.

       

       Під час заходу було заслухано, обговорено та схвалено доповідь виконавчого директора ЮНЕП Ахіма Штайнера щодо діяльності Програми за останні три місяці. В ній зокрема було окреслено шляхи вирішення проблеми глобального потепління, боротьбу із забрудненням оточуючого середовища, особливо шкідливими промисловими викидами, такими як чорний вуглець, окисі азоту, ін. Питання безповоротного зникнення лісів, «легенів» нашої планети було відображено в доповіді. Зроблено акцент на необхідності впровадження в життя принципів зеленої економіки, економіки екології, економіки екосистем і біорізноманіття. Цілі стійкого розвитку та Порядок денний після 2015 року отримали особливу увагу у доповіді виконавчого директора Програми. Було відзначено, що за останній час спостерігається особливо тісна і плідна співпраця з науковими колами у боротьбі із забрудненням навколишнього середовища. Найближчим часом отримає наукове обґрунтування кількість вуглецю, яку може поглинути наша планета. Ґрунтовно розробляється тематика цінності вкладу природи в економіку. Було зазначено, що в структурі ЮНЕП розпочав роботу «Центр кліматичних технологій». Ахім Штайнер також окреслив фінансовий стан Прогарами та перспективи його розвитку.

       Учасники наради позитивно оцінили результати чергового «Глобального експо-2013», яке пройшло минулого місяця в м.Найробі під егідою ЮНЕП, із залученням близько 30 організацій системи ООН, в тому числі і ЮНКТАД. «Глобальне Експо» вперше пройшло на території країни, що розвивається. У заході взяли участь більше 1200 учасників із близько 150 країн. Основна тематика заходу: «Глобальний розвиток «Півдня», або «Співробітництво Південь-Південь» з метою викорінення бідності. За результатами Експо-2013 було підписано контрактів на суму близько 450 млн. дол. США. Буде побудована гідроелектростанція в Танзанії, в Уганді буде модернізована система електропередач, в Кенії буде побудовано екологічно чистий завод з виробництва добрив, Єгипет розпочне роботу з відкриття «зелених підприємств», ін.

       Спільна конференція ЮНЕП-Інтерпол, яка пройшла нещодавно, ставила за мету вироблення механізму дотримання норм екологічного права. За результатами конференції було визначено, що одним з пріоритетів діяльності ЮНЕП повинна стати боротьба з торгівлею дикою природою.

       А.Штайнер поінформував Комітет Постійних Представників, що ЮНЕП здійснювала допомогу на Філіппінах, після смертоносного тайфуну. За дорученням Генерального секретаря ООН, ЮНЕП допомагала в Сирії у питаннях вивозу хімічних речовин.

       Завершуючи засідання, Комітет Постійних Представників був поінформований про вжиті заходи ЮНЕП та ступінь підготовки до Екологічної Асамблеї ЮНЕП, яка запланована на червень 2014 року. Жвава дискусія виникла в залі щодо тематики наступного Симпозіуму Високого Рівня, який буде проходити в рамках вищезазначеного заходу. В ній взяли участь представники майже всіх країн, які були представлені на Комітеті Постійних Представників. Основні три пропозиції, які були обговорені: Стійке виробництво і споживання, Цілі стійкого розвитку і порядок денний розвитку після 2015 року, Незаконна торгівля видами живої природи і деревиною. Учасники вирішили прийняти остаточне рішення щодо даного питання під час свого наступного засідання.

      Проблема раціонального використання невідновлювальних природних ресурсів, невідповідність темпів росту світового ВВП і виробництва на нашій планеті, механізм зменшення рівня бідності, особливо в країнах, що розвиваються, формування цілей розвитку тисячоліття після 2015 року, вплив світової торгівлі на стан зеленої економіки також були в центрі уваги учасників наради.

       Представники офісів ЮНЕП в Женеві та Аддис-Абебі також приймали участь у нараді за допомогою відео-конференції.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux