Посольство України в Республіці Кенія

Київ 02:53

Політичні відносини України з Об’єднаною Республікою Танзанія

Об’єднана Республіка Танзанія визнала Україну як незалежну державу 8 червня 1992 року. Встановлення дипломатичних відносин відбулося шляхом обміну нотами 8 липня 1992 р.

Україна і Танзанія не мають дипломатичних представництв у м. Київ і м. Додома чи м. Дар-ес-Салам відповідно.

Посольство України в Республіці Кенія, яке було відкрито у м. Найробі у січні 2004 р., опікується питаннями розвитку двосторонніх відносин з Танзанією. З 7 листопада 2018 р. Послом України в Кенії є А.І.Праведник (Вірчі грамоти вручені Президенту Кенії У.Кеніятті 5 грудня 2018 р.). Найближчим часом очікується акредитація А.І.Праведника у Танзанії.

Посольство Об'єднаної Республіки Танзанія в Україні за сумісництвом розташоване у м. Стокгольм. Послом Танзанії в Україні за сумісництвом є Вілліброд Пітер Слаа.

Двосторонні органи високого рівня наразі відсутні. Водночас Танзанія демонструє бажання до розвитку двосторонніх відносин з Україною, що проявляється у її бажанні підтримувати діалог з українською стороною на високому та найвищому рівні.

Зустрічі з керівництвом Танзанії, зокрема з Президентом та Міністром закордонних справ, засвідчили налаштованість танзанійської сторони розвивати і поглиблювати співробітництво з Україною у таких пріоритетних галузях як торгівля, сільське господарство, хімічна промисловість, медицина, освіта та машинобудування.

Розвиток договірно-правової бази має стати основою для налагодження відпрацьованого порядку співробітництва між двома країнами.

На сьогоднішній день серед підписаних між Україною і Танзанією двосторонніх документів є лише Протокол про встановлення дипломатичних відносин. Водночас сторонами опрацьовуються 3 проекти двосторонніх угод, а саме про сприяння та взаємний захист інвестицій, про співробітництво у сфері освіти, а також проект Меморандуму про взаєморозуміння між Торговельно-промисловою палатою України і Палатою торгівлі, промисловості та сільського господарства Танзанії.

Позитивний розвиток українсько-танзанійської взаємодії спостерігається і в рамках міжнародних організацій. Зокрема, це виявляється у взаємній підтримці кандидатур до складу органів системи ООН.

Керівництво Танзанії, зокрема на високому і найвищому рівнях, неодноразово висловлювалося на підтримку суверенітету та територіальної цілісності України.