Посольство України в Республіці Кенія

Київ 01:34

Двосторонні політичні відносини України з Республікою Кенія

Республіка Кенія визнала Україну як незалежну державу 5 травня 1993 року. Протокол про встановлення дипломатичних відносин було підписано того ж дня.

Посольство України в Республіці Кенія було відкрито у м. Найробі у січні 2004 р. Після завершення у червні 2018 р. своїх повноважень Послом Є.Цимбалюком, функції Тимчасового повіреного наразі виконує С.Арустамян.

Посольство Республіки Кенія в Україні за сумісництвом розташоване у Москві. Після завершення у квітні 2016 р. своїх повноважень Послом П.Кургаттом, функції Тимчасового повіреного наразі виконує Х.Н.К’єнго.

Президент України П.О.Порошенко та Президент Кенії У.Кеніятта постійно обмінюються вітальними листами з нагод національного значення.

Політичні відносини України з Республікою Кенія мають висхідну динаміку.

1 грудня 2016 р. відбулися перші в історії українсько-кенійських відносин двосторонні політичні консультації високого рівня. За підсумками переговорів Заступника Міністра закордонних справ України С.О.Кислиці з Головним секретарем МЗС Кенії М.Джумою були визначені пріоритетні напрями подальшого двостороннього співробітництва, розвиток політичного діалогу, посилення торговельно-економічних відносин, міжвідомчої співпраці, поглиблення взаємодії у галузі освіти і науки, а також розвиток відповідної договірно-правової бази.

20-24 березня 2017 р. в Україні з офіційним візитом перебувала делегація Комітету з питань бюджету та асигнувань Національної Асамблеї Кенії. 18 травня 2017 р. відбулася зустріч Голови Верховної Ради України А.Парубія зі Спікером Сенату Кенії Е.Етуро у ході його робочого візиту до Києва.

14 вересня 2017 р. у рамках Афінського демократичного форуму МЗС України П.Клімкін провів робочу зустріч з МЗС Кенії А.Мохамед, у ході якої обговорювалися можливості співробітництва у торговельно-економічній (туризм, сільське господарство), освітній, науковій та політико-правовій (протидія міжнародному тероризму) сферах.

27-28 листопада 2017 р. відбулася поїздка Державного секретаря МЗС України А.Заяця до Кенії з метою участі в офіційній церемонії складання присяги переобраним Президентом Кенії У.Кеніяттою. У ході зустрічі А.Заяця з Головним секретарем МЗС Кенії М.Джумою сторонами було обговорено здійснення у травні 2018 р. офіційного візиту МЗС України П.Клімкіна до Кенії.

21-23 травня 2018 р. відбувся офіційний візит Міністра закордонних справ України П.А.Клімкіна до Кенії. Візит став першим в історії двосторонніх відносин візитом глави зовнішньополітичного відомства України до цієї країни. У рамках візиту П.А.Клімкін провів переговори з Міністром закордонних справ та міжнародної торгівлі Кенії М.Джумою, зустрічі зі Спікерами обох палат Парламенту та іншими високими посадовими особами. Візит став проривом у розвиткові політичного діалогу, заклав основу для подальшого поглиблення взаємин у важливих сферах двосторонньої співпраці та на міжнародній арені.

23 травня 2018 р. у провідному промисловому і портовому місті Кенії Момбаса відкрито Почесне консульство України, що сприятиме просуванню економічних інтересів України, поглибленню двосторонніх контактів на регіональному рівні. Почесним консулом України у м. Момбаса призначено Олексія Сєркова

Також у 2018 р. Україна та Кенія відзначають 25-у річницю встановлення дипломатичних відносин (5 травня 2018 р.).

Позитивний розвиток українсько-кенійської взаємодії спостерігається і в рамках міжнародних організацій. Зокрема, це виявляється у взаємній підтримці кандидатур до складу органів системи ООН.

Керівництво Кенії, зокрема на високому і найвищому рівнях, неодноразово висловлювалося на підтримку суверенітету та територіальної цілісності України.

На сьогоднішній день між Україною та Кенією підписано три двосторонні угоди. Крім того, наразі на розгляді сторін знаходяться інші дванадцять двосторонніх документів, п’ять з яких мають економічне спрямування, три у юридичній сфері та чотири угоди вузькогалузевого спрямування.