Посольство України в Республіці Кенія

Київ 01:34

Культурно-гуманітарне співробітництво між Україною та країнами відповідальності

Культурно-гуманітарне співробітництво між Україною та Кенією

Важливим аспектом двосторонніх відносин України з країнами зони відповідальності Посольства України в Кенії залишається співпраця у галузі культури, яка, зокрема, включає проведення культурно-мистецьких заходів у Кенії, знайомство африканців з культурою України, ширше залучення до заходів української діаспори, культурний та студентський обмін.

Незважаючи на нелегкий період в історії української держави, незаконну анексію Криму та російську агресію на Сході України, продовжує зберігатись високий інтерес до освітніх можливостей в Україні.

У 2016 р. 41 кенійський студент отримав візу на навчання, що на 65,9% більше у порівнянні з попереднім роком. Додаткової важливості у цьому зв’язку надається завершенню переговорів щодо укладання угоди про співробітництво між міністерствами освіти України та Кенії, відповідно до якої виділяється п’ять стипендій для навчання в українських закладах. Наразі угода знаходиться на опрацюванні кенійської сторони.

Проводяться зустрічі з представниками культурної еліти, наукових та освітніх кіл. Все більшої інтенсивності набирає співробітництво з українською громадою, разом з якою проведено низку важливих культурних заходів.

Беруть участь в інформаційно-роз’яснювальній роботі, долучаються до організації урочистих заходів з нагоди знакових для України подій українські волонтери, за підтримки яких проведено низку заходів, присвячених відзначенню 20-ї річниці Конституції України.

Вже традиційно український волонтерський проект «Трансформація Африки» разом з Посольством здійснює заходи з вшанування Дня пам’яті жертв голодоморів. Волонтери проекту організовують фото-виставки на основі наданих Посольством матеріалів, присвячені Голодомору 1932 – 1933 рр., проводять тематичні лекції, розміщують відповідну інформацію на веб-ресурсах.

Важливим є те, що волонтерами здійснюється активна діяльність спрямована на допомогу соціально незахищеним представникам місцевого населення, передусім – дітям. Залучаючи до цієї діяльності кенійських урядовців та бізнесменів, активісти охоплюють практично всі верстви населення Кенії.

Крім того, Посольством проведено низку інших традиційних заходів, зокрема до 100-річчя від дня смерті І.Франка, 80-річчя від дня народження відомого українського режисера, кінооператора, сценариста, продюсера Юрія Герасимовича Іллєнка, з нагоди святкування 25-ї річниці Дня Незалежності України, до 160-річчя від дня народження І.Франка, з метою відзначення 40-ї річниці створення Української Громадської Групи сприяння виконанню Гельсінкських угод.

Посольство також долучилося до міжнародного проекту «Тарас Шевченко єднає народи» та надіслало для участі в конкурсі відеозапис громадянина Кенії Девіда Онгуко, в якому він читає англійською мовою вірш Т.Г.Шевченка «Не завидуй» ("Don't envy").

У 2016 р. спостерігалося збільшення візитів в Україну кенійських спортсменів та артистів. Зокрема 9 жовтня відбувся візит кенійських спринтерів на запрошення Міністерства молоді та спорту України для участі у марафоні «Wizz Air Kyiv City Marathon». У 2016 р. Кенійські циркові акробати за підтримки Міністерства культури України тричі відвідували Україну зі своїм гастрольним туром «Африканські пристрасті».