Посольство України в Республіці Кенія

Київ 02:22

Політичні відносини України з Союзом Коморських Островів

Союз Коморських Островів визнав Україну як незалежну державу 23 липня 1993 р. Встановлення дипломатичних відносин шляхом обміну нотами відбулося того ж дня.

Україна і Комори не мають дипломатичних представництв у м. Київ і м. Мороні відповідно.

Посольство України в Республіці Кенія, яке було відкрито у м. Найробі у січні 2004 р., опікується питаннями розвитку двосторонніх відносин з Коморами. Послом України в Кенії є А.І.Праведник (Вірчі грамоти вручені Президенту Кенії У.Кеніятті 5 грудня 2018 р.).

Здійснюється робота із забезпечення акредитації одного з Посольств Союзу Коморських Островів у європейських країнах в Україні за сумісництвом.

Також у Києві діє Почесне консульство Коморських Островів на чолі з Олександром Кузнєцовим. Здійснюється пошук кандидата на посаду Почесного консула України в СКО.

Двосторонні органи високого рівня наразі відсутні. Водночас Комори демонструють бажання до розвитку двосторонніх відносин з Україною, що проявляється у її бажанні підтримувати діалог з українською стороною на високому та найвищому рівні.

Керівництво СКО під час зустрічей, зокрема і на найвищому рівні, неодноразово висловлювало підтримку територіальної цілісності України.

Зустрічі з керівництвом Коморських Островів, зокрема з Президентом та Міністром закордонних справ, засвідчили налаштованість коморської сторони розвивати і поглиблювати співробітництво з Україною у таких пріоритетних галузях як торгівля, сільське господарство, туризм, медицина, та освіта.

Розвиток договірно-правової бази має стати основою для налагодження відпрацьованого порядку співробітництва між двома країнами.

На сьогоднішній день між Україною і Коморами підписано три двосторонніх документа, а саме про встановлення дипломатичних відносин, про визнання дипломів (сертифікатів) моряків та Угода про співробітництво у галузі освіти і науки, яка пропонує коморським громадянам 5 державних стипендій щорічно.