Посольство України в Республіці Кенія

Київ 02:18

До уваги громадян України!

03 квітня, 11:54

Кенія вводить додаткові обмеження на використання пластикових пакетів

Шановні громадяни України, звертаємо вашу увагу на те, що за інформацією Національного Агентства з захисту навколишнього середовища Кенії (National Environmental Management Agency - NEMA) з 1 квітня 2019 р. в країні введена заборона на імпорт, виробництво та використання у роздрібній торгівлі та повсякденному побуті нетканих поліпропіленових сумок (Non-woven Polypropylene bags). Рішення NEMA від 1 квітня 2019 р. стало додатковим обмежувальним заходом спрямованим на підвищення ефективності дії попередньої заборони.

Такі заходи будуть діяти до визначення Кенійським бюро стандартів (Kenya Bureau of Standards - KEBS) допустимих параметрів вмісту поліпропілену у зазначених виробах.

Відповідальність за порушення зазначеної заборони встановлюється законом про захист та координацію навколишнього середовища від 1999 р., з поправками від 2012 р.  (Environmental Management and Coordination Act, Cap 387 of the Laws of Kenya).

Зокрема відповідно до ст.142 Закону, серед іншого, передбачена відповідальність за забруднення навколишнього середовища та відповідне покарання у формі затримання та штрафу до 500 тис. кенійських шилінгів (5 тис. дол. США). Максимальна відповідальність передбачена за забруднення навколишнього середовища – штраф у 1 млн. кенійських шилінгів (10 тис. дол. США) та дворічне ув’язнення.