Посольство України в Республіці Кенія

Київ 01:33

У Найробі відбувся Міжнародний політичний форум на тему «Відносини між країнами Центрально-Східної Європи та Східної Африки».

23 листопада 2017, 16:29

Посольство України в Кенії, за підтримки Центру з міжнародних та безпекових питань, провело 22 листопада 2017 р. у Найробі Міжнародний політичний форум на тему «Відносини між країнами Центрально-Східної Європи та Східної Африки».

Участь у форумі взяли представники науково-дослідних установ, керівники низки фундацій, спілок та різних неурядових організацій, представники Офісу Президента, МЗС та інших урядових структур, посли і представники місцевого дипломатичного корпусу, а також професорсько-викладацький склад ВНЗ Кенії.

Почесним гостем на заході була Генеральний директор Відділення ООН у Найробі, Заступник Генсекретаря ООН (Under-Secretary) З.-В.Зевде.

Форум став платформою для здійснення огляду налагодження зв’язків між країнами двох регіонів, аналізу сучасного стану відносин, а також обговорення перспектив і шляхів зміцнення діалогу, як у двосторонньому форматі, так і у міжрегіональному вимірі, на всіх рівнях та в усіх сферах суспільно-політичного життя.

Під час свого виступу Посол окреслив ознаки, які об’єднують обидва регіони, починаючи від порівняння колоніального минулого, продовжуючи співставленням сучасних спільних пріоритетів у контексті інтеграційних процесів, подолання корупції, децентралізації влади, боротьби з тероризмом тощо, а також завершуючи обопільними цілями щодо досягнення соціально-економічного розвитку, захисту прав людини, взаємодії в рамках ООН.

У контексті обговорення залежного минулого країн колишнього радянського блоку було здійснено обмін думками щодо Голодомору, великого терору, депортації кримських татар, «Празької весни», Угорської революції 1956 р., ситуації в Південній Осетії і Абхазії, Придністров’ї, Нагірному Карабаху тощо.

Учасниками заходу було також обговорено актуальні питання українсько-російської проблематики, зокрема щодо окупації Криму, збройної агресії на Донбасі, порушення прав людини у Криму.

Висвітлення заходу здійснювали місцеві друковані та телевізійні ЗМІ, зокрема журналісти загальнонаціональної газети «The Star», та національного телеканалу «Kenya Television Network», для якого Посол надав окреме інтерв’ю.