Посольство України в Республіці Кенія

Київ 02:55

Республіка Кенія

Рекомендації щодо правил поведінки

Режим в'їзду: Візовий

З 2 липня 2015 р. Уряд Республіки Кенії запровадив нову форму звернення щодо отримання в’їзної кенійської візи. Відтепер заявки на оформлення віз можна подати в електронній формі за наступним посиланням: https://account.ecitizen.go.ke/register.

Після прибуття до Кенії, в аеропорту необхідно пред’явити паспорт, дійсний не менше ніж шість місяців з моменту в’їзду, роздруковану електронну візу з сайту www.eCitizen.go.ke (також, бажано роздруковану квитанцію про оплату візи), маршрут подорожі, лист підтримки (наприклад, лист від компанії для ділових поїздок, лист-запрошення від членів родини для сімейних відвідувань), бронювання готелю та туристичний маршрут, якщо візит здійснюється з метою туризму.

Для заповнення форми вимагається реєстрація на сайті, а для оплати консульського збору – оплата через Visa, MasterCard або через іншу дебетову картку.

При заповненні форми особливу увагу слід звернути на точність введення паспортних даних заявника, відповідність фото, що подаються,  встановленим вимогам (вказані за посиланням: https://immigration.ecitizen.go.ke/index.php?id=9) та на повноту введеної інформації. Не заповнені повністю заявки або такі, в яких фотографії не відповідають вимогам, на розгляд не прийматимуться, а плата за оформлення візи не повертається.

Слід зауважити, що процес отримання візи триває до одного тижня. Затвердження та видача візи не гарантує в'їзд до Кенії, а будь-яка форма ведення бізнесу або трудової зайнятості для іноземців, що в’їхали в країну по гостьовій візі, є злочином.

Починаючи з 1 вересня 2015 р. іноземцям може бути відмовлено у посадці на борт літака до Кенії та заборонено в'їзд в країну, якщо іноземець не матиме при собі друкованої копії електронної візи

Вакцінація. Для в'їзду до Кенії вакцінація проти жовтої лихоманки не є обов'язковою і місцевим законодавством не передбачена. Але на практиці, офіцери міграційної служби можуть перевіряти наявність у іноземців сертифікату про про вакцінацію.

У разі виявлення симптомів захворювання або виникнення інших обставин, що вимагають негайного консульського реагування, громадянам України слід невідкладно звертатися до Посольства України в Республіці Кенія за номером телефону: +254-733-366-366, e-mail: emb_ke@mfa.gov.ua, або на цілодобову «гарячу лінію» МЗС України: +38-044-238-16-57

12 серпня 2014 року, рішенням Всесвітньої організації охорони здоров'я, Кенію віднесено до країни з високим рівнем ризику захворювання на геморагічну лихоманку (Еболу). Просимо прийняти вказану інформацію до уваги при прийнятті рішення щодо відвідування країни.

Місце розташування дипломатичного представництва або консульської установи: Москва.

Перед поїздкою до Кенії обов’язково попередьте своїх родичів чи близьких, колег по роботі про вашу поїздку до Кенії, повідомивши назву міста та готелю, де ви плануєте зупинитись. Буде не зайвим залишити їм копію першої сторінки закордонного паспорта, копію туристичного ваучеру, надати інформацію про контактну особу в туристичній компанії, дані страхового медичного полісу. Це дозволить оперативно надати вам допомогу у випадку надзвичайної ситуації, пограбування або захворювання під час перебування в Кенії.

Обов’язково купуйте авіаквитки в обидва кінці.

Перед поїздкою запишіть обов’язково контактні телефони та електронну пошту, адресу розташування Посольства України в Кенії.

Перебуваючи в Кенії слід поважати місцеві традиції та звичаї і дотримуватись законів цієї країни. Попри традиційну гостинність  та доброзичливість кенійців по відношенню до туристів, не слід нехтувати елементарними правилами поведінки іноземця. Це стосується в першу чергу невиправдано завищених цін оплати за послуги, не занадто швидкого виконання будь-яких прохань, навіть термінового характеру. В Кенії є прислів’я «Не слід поспішати, завтра буде ще один день».

У Кенії питання расової дискримінації залишається дуже чутливим. Будь-які прояви зневаги/образи з боку іноземців можуть спричинити не тільки на звичайне обурення, але і подання скарги в поліцію. Туристи з європейських країн для більшості мешканців є об’єктом фінансової наживи. Це вимагає бути надзвичайно пильними до пропозицій послуг незнайомих, звичайних шахраїв.

Серед незвичних для українського туриста правил та законів Кенії можна назвати вимога щодо обов'язкового електронного зняття відбитків пальців в пункті пропуску міжнародних аеропортів, як при в'їзді так і під час виїзді з країни. Слід спокійно ставитись до виконання прикордонниками цієї процедури, оскільки ця вимога діє до усіх громадян, включаючи кенійців і з юридичної точки зору не є підозрою або звинуваченням у вчиненні протиправних дій.

Одним із поширених непорозумінь між місцевими мешканцями та туристами є намагання останніх фотографувати людей без їхньої на те згоди. У місцевих жителів є повір’я, що коли їх фотографують вони втрачають частину їхньої душі. Втім, вони люб’язно позуватимуть коли їм запропонувати гроші.

У Кенії розвинута банківська система, кредитні картки міжнародних платіжних систем VISA та MASTERCARD приймаються для оплати в готелях, ресторанах, туристичних агентствах, авіакомпаніях. Оплату послуг можна здійснити як у місцевій валюті – кенійський шилінг, так і доларах США. Обмінний курс періодично коливається, але в середньому
100 дол. США дорівнюють 10 000 кен. шилінгів. В Кенії не приймаються до обміну та оплати видані до 2006 року банкноти американської валюти. У Кенії розвинута мережа Internet, у більшості готелів та кафе є wi-fi. Мобільний зв’язок забезпечує покриття практично по всій території країни.  

Взяти в оренду автомобіль можна в аеропорту або в центрі міста. Посвідчення водія міжнародного зразка, видане в Україні, дозволяє керувати автомобілем в Кенії. Слід пам’ятати, що в Кенії лівосторонній рух. Втім, для перебування на довший період ніж 3 місяці рекомендується отримати кенійське водійське посвідчення. Оформлюючи в оренду автомобіль будьте особливо уважними у великих містах до постійних порушень правил місцевими водіями, особливо таксобусів, які називають ще «матату».

Навіть за наявності професійних навичок водіння автомобілем та максимальній обережності, іноземці не застраховані від ДТП. Особливу загрозу для водіїв потрапити у ДТП може становити керування автомобілем на автошляхах у вечірні/нічні години. Слід пам’ятати, що згідно з кенійським законодавством, будь-яке ДТП стає об’єктом не адміністративного, а кримінального розслідування. Компенсаційні виплати з боку страхових компаній, як правило, затягуються на роки. Тому безпечніше та економніше винаймати автомобіль з місцевим водієм.

Під час поїздок по національним паркам не дозволяється наближатись до тварин, турбувати та заважати їм полювати. Не дозволяється з’їжджати з маршрутних доріг та виходити з машини без дозволу гіда якщо немає спеціально облаштованих місць. Годувати тварин в парках також суворо забороняється, недотримання цієї вимоги, як і викидати сміття на узбіччі може призвести до стягнення штрафу.

В окремих регіонах Кенії поширені малярія, кишкові інфекції, а також СНІД. Тому перед поїздкою придбайте протималярійні засоби та порадьтеся з фармацевтом або лікарем щодо подорожньої аптечки. Щоб уникнути кишкових захворювань не вживайте воду з під крану, тільки після кіп"ячіння або в пляшках з магазинів. Добре мийте руки після відвідання громадських місць. Овочі і фрукти бажано мити із спеціальним антибактеріальним розчином.

При в'їзді до Кенії з України немає вимоги щодо пред'явлення сертифікатів щеплення від інфекційних хвороб. Сертифікат щодо щеплення жовтої лихоманки вимагатиметься при в'їзді з однієї з країн ризику. Більш докладно про санітарно-епідеміологічну ситуацію в Кенії можете дізнатися на сайті Всесвітньої організації охорони здоров’я за адресою http://www.who.int/countries.

Кенія знаходиться на екваторі і тому в країні немає зміни часу. Часовий пояс - UTC+3. Як правило, різниця у часі з Україною - 1 год. є тільки взимку.

Клімат в Кенії субекваторіальний, порівняно з Україною в Кенії дзеркальні пори року. У червні – серпні холодна пора року і температура опускається до +13°С, у грудні-лютому – літня пора року, температура в середньому становитить +30°С.

Безпекова ситуація

Терористична загроза.

При плануванні подорожі до Кенії необхідно врахувати, що у 2017 році різко зріс рівень терористичної загрози в країні. У північно-східних регіонах країни, що межують із Сомалі, почастішали випадки атак з боку терористичного руху «Аш-Шабааб», зокрема із використанням саморобних вибухових пристроїв. 13 липня 2017 р. бойовики «Аш-Шабааб» захопили автомобіль у районі населеного пункту Міліхой, Ламу, у якому знаходилося 6 осіб, зокрема Головний секретар (Principal secretary) Департаменту з питань громадських робіт Кенії Маріам Ель Мааві. Пізніше того ж дня, 5 осіб були вбиті, М.Мааві отримала тяжкі поранення.


У зв’язку з терористичними загрозами рекомендується уникати подорожей до більшості північних округів країни, зокрема тих, що межують із Сомалі, а саме Туркана, Самбуру, Марсабіт, Мандера, Ваджир, Ісіоло, Гарісса. Округ Ламу також залишається не рекомендованим для відвідання, через збільшену активність останнім часом терористичних груп у регіоні.
Не виключається подальша активізація терористів протягом виборчого (серпень 2017 р.) та післявиборчого (вересень-листопад 2017 р.) періоду в країні.

Основним носієм терористичної загрози в Кенії та в Східній Африці в цілому залишається організація Аль-Каїда та її філія Аш-Шабааб, яка  попередніми роками здійснила низку нападів на учбові заклади, урядові організації зокрема й поліцейські дільниці) на поліцейські машини та громадський транспорт, нічні клуби і бари, релігійні установи і торгові центри.

Хоча, більшість з цих нападів сталася на північному сході Кенії  та уздовж узбережжя, центральні провінції та місто Найробі слід також віднести до районів потенційної загрози.

Криміногенна ситуація.

Крім терористичної загрози продовжує залишатися важкою криміногенна ситуація, особливо в столичних районах Істлі (також відомий як сомалійський квартал), Кібера (найбільші нетрі Африки) та бідних районів загалом, таких як - Кариокор, Дандора, Кариобангі, Эмбакасі та Хурума.

Вкрай небезпечне пересування в нічний час по району Старого міста в Момбасі та в окружних центрах Ель-Вак, Ваджир, Гаріса та Мандера.

Криміногенна ситуація в Кенії змушує бути максимально уважним та пильним під час перебування у віддалених районах великих міст і навіть в громадських місцях, особливо у пізні години. Звичайна прогулянка містом може обернутися дрібною крадіжкою, а в гіршому випадку нападом та викраденням з подальшою вимогою викупу. Рекомендується уникати носіння дорогоцінних прикрас та великої суми грошей під час прогулянки містом. Залишати гроші та цінні речі у кімнаті готелю за відсутності сейфу також не рекомендується. В уяві злочинців будь-яка людина європейської зовнішності є власником гаманця зі значною сумою готівки. Навіть проїзд на автомобілі у вечірні години у т зв. «рекомендованих» для туристів районах не гарантує Вам безпеку. Під час  пересування по місту двері автомобілю повинні бути заблоковані, а вікна бажано не приспускати. У разі виняткової необхідності настійливо рекомендується для пересування по місту користуватися послугами охоронців. У разі збройного нападу грабіжників не рекомендується чинити опір, а добровільно виконати вимоги грабіжника. Після інциденту слід звернутись до найближчого відділу поліції та повідомити також Посольству України в Кенії з метою надання консульської допомоги, оформлення нових проїзних документів тощо.

Для уникнення неприємних сюрпризів з боку шахраїв перед поїздкою до Кенії подорожуючим варто потурбуватися, щоб в аеропорту їх зустріли представники турагентств, готелів, родичі або ділові партнери.

 

Важливо завжди мати при собі документ, що підтверджує особистість та легальний статус перебування в Кенії (наприклад, дійсна віза).

Умови працевлаштування

Для в’їзду на територію Кенії з метою туризму та бізнесу громадяни України повинні мати дійсний паспорт для виїзду за кордон.

При пошуку роботи в Кенії не погоджуйтесь на пропозиції нелегальної праці. Для роботи в Кенії має бути обов"язково оформлено відповідний дозвіл. Не віддавайте паспорт  на зберігання роботодавцю.

Необхідно пам’ятати, що особа, яка має одноразову або багаторазову туристичну або бізнес візу (терміном дії 3 місяці) не має права на працевлаштування в Кенії. За відповідним дозволом необхідно звернутись до Офісу з питань імміграції www.immigration.go.ke та подати необхідні документи. Заявники на отримання дозволу на роботу передусім мають подати заповнену та підписану заяву форми 3, яку можна завантажити на веб-сайті Офісу з питань імміграції www.immigration.go.ke.

Подавати цю заяву необхідно до головного офісу департаменту з питань імміграції за адресою Nyayo House, P. O. Box 30191 – 00100 NAIROBI, Kenya, Alien Section, Counter 7; тел: +254 2 222022, факс. +254 2 220731, е-mail: dis@immigration.go.ke

Дозволи на в’їзд видаються усім іноземцям, які мають намір працювати в Кенії, незалежно від того чи це оплачувана робота чи волонтерська. 

Дозволи на в’їзд класифікуються від А до М і в залежності від виду дозволу  сплачується щорічний збір у розмірі від 2 000 кен. шил (20 дол. США) до 100 000 кен. шил. (1000 дол. США)

Особливості законодавства Кенії з питань імміграції та громадянства регламентуються Законом про імміграцію та громадянство від 2011 року (завантажити).

При плануванні виїзду за кордон з метою працевлаштування через українських посередників, МЗС України рекомендує громадянам України перевіряти наявність в суб'єкта господарської діяльності відповідної ліцензії на посередництво у працевлаштуванні на роботу за кордоном через Іністерство соціальної політики України (веб-сайт - http://www.mlsp.gov.ua розділ "Діяльність" - "Працевлаштування за кордоном")

Надання медичних послуг

З метою покриття видатків, пов’язаних із лікуванням, санітарною евакуацією тощо, які можуть виникнути під час Вашого перебування в Кенії, перед поїздкою Ви маєте подбати про страховий поліс.

Система охорони здоров’я в Кенії включає лікувальні заклади державної та приватної власності, які відрізняються за якістю надання послуг та вартістю оплати за них.

Іноземним туристам, як правило, рекомендується звертатись до приватних лікарень, де працює кваліфікований персонал та наявне новітнє обладнання.

Негайна медична допомога надається платно цілодобово усіма лікарнями. При лікарнях розташовані аптеки, які працюють зазвичай цілодобово.  

 

Телефони швидкої медичної допомоги:
+254 (020) 203 40262
+254 700 395
+254 111 990

Митні правила

Згідно із законодавством Кенії, полювання на тварин та торгівля шкірою, іншими цінними частинами з диких тварин, а також слоновою кісткою суворо заборонена і карається кримінальною відповідальністю. Не погоджуйтесь навіть на пропозиції підприємливих місцевих жителів оглянути такі вироби, адже правоохоронні органи можуть кваліфікувати це як дії, що караються за законом. Заборонено вивезення рапанів, панцирів черепах.

Алкогольні напої. Дозволено безоплатне ввезення 1 л горілчаних напоїв або вина, 200 цигарок або 50 сигар або 250г тютюну.

Ввезення та вивіз зброї (холодної, газової, пневматичної та вогнепальної) та боєприпасів до неї можливо тільки після отримання ліцензії в Бюро ліцензування зброї поліції Кенії.

Вивезення художніх та історичних цінностей без відповідного дозволу також заборонено.

Дозволяться безоплатне ввезенная парфумерної продукції в межах, необхідних для власних потреб.

Забороняється ввезення та вивезення наркотиків, вибухових пристроїв, живих диких тварин, живої риби, шкіри тварин, птахів та їх яйця, слонову кістку та вироби, рапани, панцирі черепах, рога носорогів, зуби гіпопотамів та інших диких тварин.

Ветеринарний контроль. Під час ввезення домашніх тварин необхідно представити міжнародний сертифікат встановленої форми, а також сертифікат про щеплення та поліс медичного страхування.

Корисні номери телефонів

Emergency:

999 or:

   

Central Police Station:

+254 20 22-22-22

   

Buru Buru Police Station:

+254 20 79-29-00/1

   

Gigiri Police Station:

+254 20 52-13-53

   

Kabete Police Station:

+254 20 63-22-63

   

Karen Police Station:

+254 20 88-25-38

   

Kasarani Police Station:

+254 20 80-33-10

   

Kileleshwa Police Station:

+254 20 56-05-34

   

Kilimani Police Station:

+254 20 712-845/72-22-22

   

Langata Police Station:

+254 20 50-191-6

   

Muthaiga Police Station:

+254 20 762-61-1/2

   

Muthangari Police Station:

+254 20 44-28-00

   

Pangani Police Station:

+254 20 76-01-42

   

Parklands Police Station:

+254 20 74-22-14

   

Spring Valley Police Station:

+254 20 58-12-45

   

CarTheft Unit:

+254 20 76-77-30

   

Kiambu Police Station:

(0154)22-22-1/2

   

Tigoni Police Station:

(0154)40-22-2

   

Nairobi Fire Department 999 or 22-21-81/2

Hospitals

Kenyatta National Hospital:

+254 20 72-63-00

   

Mater Misericordiae Hospital:

+254 20 56-66-66 or 55-62-98 or 55-68-78

   

Westlands Cottage Hospital:

+254 20 44-55-52 or 44-52-17

   

Nairobi Hospital:

+254 20 284-50-00/ 284-60-00, моб. 072-220-41-14, 073-363-93-01

   

Aga Khan University Hospital:

+254 20 366-20-25, педіатрія – +254 203-66-20-31

   

Karen Hospital:

+254 20 61-30-00/ 661-31-20

   

Mater Hospital:

072-282-862-9, 072-28-30-359

   

Kenyatta National Hospital:

072-282-95-00, 072-282-95-01

   

Gertrude”s Children”s Hospital:

072-289-89-48, 073-363-94-44

   

Ambulance Accident Services:

999 or 22-22-22 or 22-21-81

   

Saint John’s Ambulance Services:

+254 20 22-63-48 / 22-40-66

   

За межами Найробі

тел. код

 

тел. поліції

тел. лікарні

0151

Тіка

219-99

2162-1

0171

Нієрі

22-22

24-87

0311

Найваша

201-99

200-53

037

Накуру

422-22

413-11

0321

Ельдорей

322-23

334-72

0381

Кісіі

202-22

204-73

035

Кісуму

444-44

442-75

0331

Какамега

202-22

300-50

0150

Аті-Рівер

204-88

203-68

0147

Вои

21-06

20-16

011

Момбаса

225-501/225-652

311-201

0145

Мачакос

212-21

307-24

0164

Меру

202-22

2037-0

0161

Ембу

201-02

200-55

0325

Кітале

208-95

209-51

0326

Нанді

20-04

542-63

0305

Нарок

22-02

23-00

0360

Керічо

202-22

311-92

0301

Каджіадо

212-22

210-21

 

Кіамбу

222-22

223-33

0176

Наньюкі

222-22

234-50

0328

Кабарнет

23-33

 

0125

Кіліфи

21-09

 

0127

Квале

40-14

 

0365

Ньяхуруру

220-61

 

Рекомендації стосовно діючих правил здіснення валютно-обмінних готівкових операцій

Імпорт та експорт іноземної валюти не обмежений, проте суми, які перевищують 5000 USD (доларів США) або еквівалент в іншій валюті, мають бути задекларовані.

В Кенії не приймаються до обміну та оплати купюри доларів США випущені до 2006 року. Можуть також виникнути труднощі з обміном купюр випущених до 2009 року включно.

При обміні сум, які перевищують 5000 USD (доларів США) може вимагатися джерело походження коштів.

Курс обміну може бути суттєво нижчим при обміні купюр малого номіналу.

Існує широка можливість використання банківських карток (MasterCard, Visa, American Express), дорожні чеки не приймаються.

 

 

Мапа


Бурунді

Рекомендації МЗС громадянам України у зв’язку із різким загостренням безпекової ситуації в Республіці Бурунді

У зв’язку з різким загостренням безпекової ситуації в Республіці Бурунді, МЗС наполегливо рекомендує громадянам України утриматися від поїздок до цієї країни або залишити її територію.

У разі потрапляння у надзвичайні ситуації на території Бурунді, або інших обставин, що вимагають негайного реагування, громадянам України слід невідкладно звертатися до Посольства України в Республіці Кенія за номером телефону: +254-733-366-366, e-mail: emb_ke@mfa.gov.ua, або на цілодобову «гарячу лінію» МЗС України: +38-044-238-16-57. 

Рекомендації щодо правил поведінки

Режим в'їзду: Візовий .

Вакцінація. Для в'їзду до Бурунді вакцінація є обов'язковою.

Рекомендації щодо правил поведінки

Посольство України в Кенії рекомендує громадянам України, які наразі планують свої подорожі за кордон, утриматися від відвідання Республіки Бурунді у зв’язку із різким загостренням внутрішньополітичної ситуації в країні, а тим, хто перебуває у Бурунді, залишити її територію.

У випадку крайньої необхідності перебування в Бурунді, громадянам наполегливо рекомендується уникати відвідання будь-яких демонстрацій, масових заходів і, навіть, зустрічей у людних місцях. З цієї причини, слід регулярно відстежувати повідомлення в місцевих джерелах засобів масової інформації та в Інтернет на предмет повідомлень про подібні заходи.

Подорожі за межами столиці можуть призвести до фатальних наслідків, особливо після настання темряви.

Небезпечними для пересування в темну пору доби автотранспортом вважаються автошляхи №№23, 41, які ведуть на Північ від Бужумбури в напрямку Руанди.

Бажано уникати відвідання прикордонних з ДРК територій без супроводу.

У випадку крайньої необхідності відвідання Бурунді, перед поїздкою обов’язково попередьте своїх родичів чи близьких, колег по роботі про вашу поїздку до Бурунді, повідомивши назву міста та готелю, де ви плануєте зупинитись. Це дозволить оперативно надати вам допомогу у випадку надзвичайної ситуації, пограбування або захворювання під час перебування в Бурунді.

Обов’язково купуйте авіаквитки в обидва кінці.

Бурунді є франкомовною країною, але в столиці Бужумбура більшість місцевих жителів володіє також англійською мовою.

Перед поїздкою запишіть обов’язково контактні телефони та електронну пошту, адресу розташування Посольства України в Кенії, до консульського округу якого належить Бурунді. В Бурунді Україна не має окремого дипломатичного представництва чи консульської установи.

Безпекова ситуація

Ситуація в країні залишається вкрай напруженою. На фоні політичної та соціальної кризи свою діяльність активізували бойовики та кримінальні угрупування, зросла побутова злочинність. Повідомляється про закриття аеропортів і сухопутних кордонів.

Фіксується утворення військово-політичних та кримінальних груп з колишніх військовослужбовців. Легка доступність зброї призвела до озброєння банд, у тому числі з безпритульних дітей.

Заснована в Сомалі терористична організація Аш-Шабааб, посилила свою діяльність на території Республіки і заявила про підготовку до проведення теракту.

Умови працевлаштування 

Легальне працевлаштування іноземних громадян є вкрай обмеженим, що пов’язано, в першу чергу, з високим рівнем безробіття та тотальною бідністю населення.

При пошуку роботи в Бурунді не погоджуйтесь на пропозиції нелегальної праці. Для роботи в цій країні має бути обов’язково оформлено відповідний дозвіл. Не віддавайте паспорт на зберігання роботодавцю.

Необхідно пам’ятати, що особа, яка має одноразову або багаторазову туристичну або бізнес візу (терміном дії 3 місяці) не має права на працевлаштування в Бурунді.

Для отримання дозволу на проживання в Бурунді необхідно займатись підприємницькою діяльністю. Відкриття приватних фірм здійснюється в середньому протягом семи днів через нотаріальні контори. При цьому необхідно мати дозвіл Міністерства торгівлі, промисловості пошти та туризму.

При плануванні виїзду за кордон з метою працевлаштування через українських посередників, МЗС України рекомендує громадянам України перевіряти наявність у суб'єкта господарської діяльності відповідної ліцензії на посередництво у працевлаштуванні на роботу за кордоном через Міністерство соціальної політики України (веб-сайт - http://www.mlsp.gov.ua розділ "Діяльність" - "Працевлаштування за кордоном")

Надання медичних та соціальних послуг

Для в’їзду на територію Бурунді вимагається наявність сертифікату про вакцинацію від жовтої лихоманки міжнародного зразка.

В країні існує високий ризик захворювання на малярію, тому рекомендується забезпечити себе на час перебування профілактичними засобами, включаючи ліки, запобіжні спреї, креми тощо.

Рекомендується пройти вакцинацію на гепатити А, В, черевний тиф, менінгіт, холера, та сказ.

Рівень захворювання на СНІД вкрай високий, що характерно для всього регіону.

Медичні установи не відповідають стандартам України. Стерильність обладнання сумнівна і лікування є ненадійним. Інститут швидкої допомоги відсутній.

У місцеві публічні лікарні слід звертатися лише в крайніх випадках.

При купівлі медикаментів доцільно перевіряти наявність препарату в упаковці, при цьому не гарантується його оригінальність та відповідність надписам.

Більш докладно про санітарно-епідеміологічну ситуацію в Бурунді можете дізнатися на сайті Всесвітньої організації охорони здоров’я за посиланням http://www.who.int/countries/bdi/ru/.

Громадянам України перед поїздкою в Бурунді рекомендовано придбати медичну страховку. При придбанні страховки переконайтеся, що Ваш поліс покриватиме видатки на медичну допомогу в цій країні,  а також витрати на медичну евакуацію. Оскільки витрати на медичні послуги не завжди покриваються за рахунок страхового полісу, мандрівнику треба бути готовим до сплати медичних послуг за власний кошт із подальшою компенсацією витрат страховою компанією.

Рівень соціальних послуг низький.

Корупція є притаманною всім сферам влади та соціуму. 

Митні правила

Для в’їзду на територію Республіки Бурунді потрібно мати паспорт, дійсний протягом не менш ніж шість місяців, і сертифікат про вакцинацію від жовтої лихоманки міжнародного зразка.

Перед відвіданням країни слід уточнити інформацію у відповідальних органах Бурунді або в Посольстві Бурунді в Москві щодо можливості отримання візи по прибуттю в країну.

Митними правилами Бурунді передбачена необхідність отримання дозволів на вивезення більшості категорій товарів від профільних міністерств та відомств.

Забороняється вивезення з Бурунді об'єктів культурної спадщини, які становлять особливе історичне значення.

Заборонено ввозити/вивозити тропічні фрукти, м'ясні продукти, шкіри тварин, слонову кістка та вироби з них.

Корисні номери телефонів

Поліція/пожежна служба: 113

Національна поліція: : (+257) 22-25-89-92.

Міжнародний аеропорт Бужумбури : (+257) 22-22-86-96 

Рекомендації стосовно діючих правил та осбливостей валютно-обмінних готівкових операцій

Імпорт і експорт місцевої валюти обмежений сумою 2000 BIF (бурундійських франків). Імпорт та експорт іноземної валюти не обмежується, за умови її завчасного декларування.

Існує обмежена можливість використання банківських карток (MasterCard, Visa, American Express), дорожні чеки переважно не приймаються.

Не приймаються до обміну та оплати купюри доларів США випущені до 2006 року.

Всі обмінні операції повинні здійснюватися через один з головних банків в м.Бужумбура або м.Гітега.


Союз Коморських Островів

Рекомендації щодо правил поведінки

Режим в'їзду: Візовий.

Віза оформлюється в аеропорту після прибуття. 

Попри відсутність офіційно встановленої вимоги, може вимагатися сертифікат про щеплення від жовтої лихоманки.

Перед поїздкою до Коморських островів обов’язково попередьте своїх родичів, близьких або колег по роботі про вашу поїздку до цієї країни, повідомивши назву міста та готелю, де ви плануєте зупинитись. Буде не зайвим залишити їм копію першої сторінки закордонного паспорта, копію туристичного ваучеру, надати контактну особу в туристичній компанії, дані страхового медичного полісу. Це дозволить оперативно надати вам допомогу у випадку надзвичайної ситуації (пограбування, захворювання, а також стихійного лиха або техногенної катастрофи). Обов’язково купуйте авіаквитки в обидва кінці.

Перед поїздкою неодмінно занотуйте контактні телефони, електронну пошту та адресу розташування Посольства України в Кенії, до консульського округу якого належать Коморські острови. На Коморських островах Україна не має окремого дипломатичного представництва чи консульської установи.

На Коморських островах розвинута банківська система, хоча оплата банківськими картками можлива, як правило, лише у готелях та представництвах авіакомпаній.  

Перебуваючи на Коморських островах, слід дотримуватись законів, а також поважати успадковані від французької колоніальної культури місцеві традиції та звичаї. Не слід нехтувати елементарними правилами поведінки іноземця, по можливості враховувати менталітет місцевих жителів, більшість з яких розмовляє французькою мовою.

Слід пам'ятати, що законом країни передбачено тюремне ув’язнення до п’яти років за придбання, вживання та зберігання наркотичних речовин.

Безпекова ситуація

З точки зору безпеки іноземних туристів Коморські острови є однією з найбільш безпечних острівних країн регіону.

Криміногенна ситуація стабільна і контролюється силами правопорядку. Рівень злочинності низький, проте мають місце дрібні крадіжки та шахрайство.

Будьте уважні, перебуваючи у портових районах, оскільки для них характерні злочини, пов’язані з незаконним обігом наркотичних речовин.

Умови працевлаштування

При пошуку роботи на Коморських островах не погоджуйтесь на пропозиції нелегальної праці, особливо пропозиції високої зарплати від підозрілих осіб. Не віддавайте паспорт на зберігання майбутньому роботодавцю.

Необхідно пам’ятати, що особа, яка має туристичну або бізнес візу не має право на працевлаштування в країні. Для роботи на Коморських островах має бути обов’язково оформлено відповідний дозвіл на підставі клопотання роботодавця.

При плануванні виїзду за кордон з метою працевлаштування через українських посередників, МЗС України рекомендує громадянам України перевіряти наявність в суб'єкта господарської діяльності відповідної ліцензії на посередництво у працевлаштуванні на роботу за кордоном через Іністерство соціальної політики України (веб-сайт - http://www.mlsp.gov.ua розділ "Діяльність" - "Працевлаштування за кордоном")

Надання медичних та соціальних послуг

На Коморських островах існує реальна загроза захворювання типовими для африканських країн інфекціями, у тому числі малярією, лихоманкою чікунгунья та денге. Рекомендується робити щеплення від черевного тифу сказу. Іноземним туристам можуть також загрожувати кишкові розлади. Бажано уникати вжитку сирої води, молока та льоду в напоях, мити перед споживанням фрукти та овочі.

Основні медичні послуги надаються належним чином у столичній лікарні «Аль-Мааруф» (Al-Maarouf). В інших медичних закладах відчувається гостра потреба у медикаментах та спеціальному обладнанні.

Відповідно, у разі тяжкого захворювання або необхідності операційного втручання, рекомендується відлітати до найближчих країн з більш якісним медичним обслуговуванням: Кенію та ПАР. У цьому зв’язку радимо подбати на час подорожі про наявність полісу медичного страхування, яка діє на території Коморських островів та передбачає можливість медичної евакуації.

Більш докладно про санітарно-епідеміологічну ситуацію можна  дізнатися на сайті Всесвітньої організації охорони здоров’я за адресою    http://www.who.int/countries/com/ru/

Митні правила

Дозволяється ввезення алкогольних напоїв – 1 пляшка, тютюнових виробів – до 400 цигарок або 100 сигар або 500 г тютюну.

З-поміж ювелірних виробів та коштовностей забороняється вивезення самородків золота, необроблене коштовне та напівкоштовне каміння.

Для вивезення предметів культурно-історичного значення потрібен відповідний дозвіл компетентних органів Коморських островів.

Заборонено ввезення зброї (у т.ч. пневматичної) та боєприпасів.

Ввезення валюти дозволяється без обмежень, при цьому, у випадку перевезення великих сум, рекомендується подбати про декларування коштів для уникнення проблем з митниками. На вивезення валюти у великих розмірах митники можуть вимагати підтвердження придбання  валюти у місцевих обмінних пунктах. 

Заборонено для вивезення з Коморських островів такі предмети: контрафактні вироби, овочі та фрукти, неконсервовані м’ясні вироби, наркотичні речовини, продукція, що не відповідає моральним нормам ісламу, рослини та предмети морського походження, промислові мінерали. 

Корисні номери телефонів

Міжнародний код СКО —  +269.

Служби невідкладної допомоги:

поліція – 17 (зі стаціонарного телефона), 773-17-17 (чергова частина), 773-50-07 (чергова частина);

жандармерія – 18 (зі стаціонарного телефона), 773-48-98 (центральний комісаріат), 773-50-08 (чергова дільниця), 763-31-06 (бригада дорожньо-патрульної інспекції);

Лікарня  «Al-Maarouf» — 773-26-04 (приймальна), 773-84-53 (черговий лікар).

Міжнародний аеропорт ім. принца Саїда Ібрагіма — 773-15-93, 773-04-47, 773-21-35.

Готелі:

Itsandra Beach Hôtel — 773-33-33, www.itsandra-hotel.com

Hôtel Le Moroni — 773-52-74.

Додаткову  інформацію можна отримати в інтернеті  за адресою www.snpt.km/annuaire.php  та у телефонному довіднику «Comores Telecom».

Рекомендації стосовно діючих правил та особливостей здійснення валютно-обмінних готівкових операцій

Офіційні обмеження на ввезення або вивезення місцевої (KMF – коморський франк) або іноземної валюти відсутні.

Коморський франк є частиною французької валютної зони, тому євро і долари США також широко використовуються. Коморські франк має прив’язку до євро.

Існує обмежена можливість використання банківських карток (MasterCard, Visa, American Express).

Дорожні чеки офіційно приймаються лише в The Banque d'Industrie et Commerce (також відомий як the Banque Internationale des Comores). Місцеве законодавство не зобов’язує готелі та туристичні компанії приймати дорожні чеки.


Республіка Малаві

Рекомендації щодо правил поведінки

У зв’язку зі спалахом холери в малавійських провінціях Karonga (9 випадків), Lilongwe (12 випадків) та Nkhatabay (2 випадки) МЗС України рекомендує громадянам України, які планують свої подорожі за кордон, утриматися від відвідання цих провінцій до нормалізації епідеміологічної ситуації.

Тим, хто наразі перебуває в Малаві, рекомендуємо виявляти особливу обачність та дотримуватися рекомендацій місцевих органів влади, медичних та інших компетентних служб.

У разі виявлення захворювання, громадянам України потрібно негайно звернутися до медичних установ для отриманням допомоги.

У разі виникнення обставин, що вимагають негайного консульського реагування, рекомендуємо громадянам України невідкладно звертатися до Посольства України в Республіці Кенія за номером телефону: (+254) 733-366-366, на адресу електронної пошти: emb_ke@mfa.gov.ua або на цілодобову «гарячу лінію» МЗС України: +38-044-238-16-57, адреса електронної пошти: cons_or@mfa.gov.ua».

 

Режим в'їзду: Візовий.

Віза оформлюється у Посольстві Малаві заздалегідь (наразі за видачу віз українським громадянам відповідає Посольство Малаві у Москві). Віза в аеропорту після прибуття може бути оформлена лише у виключних випадках.

Місце розташування дипломатичного представництва або консульської установи: Берлін.

Перед поїздкою до Малаві обов’язково попередьте своїх родичів чи близьких, колег по роботі про вашу поїздку до Малаві, повідомивши назву міста та готелю, де ви плануєте зупинитись. Буде не зайвим залишити їм копію першої сторінки закордонного паспорта, копію туристичного ваучеру, надати контактну особу в туристичній компанії, дані страхового медичного полісу. Це дозволить оперативно надати вам допомогу у випадку надзвичайної ситуації, пограбування або захворювання під час перебування в Малаві.

Обов’язково купуйте авіаквитки в обидва кінці.

Перед поїздкою запишіть обов’язково контактні телефони та електронну пошту, адресу розташування Посольства України в Кенії, до консульського округу якого належить Малаві. В Малаві Україна не має окремого дипломатичного представництва чи консульської установи.

В Малаві розвинута банківська система, при цьому, оплати банківськими картками приймаються, як правило, тільки в готелях та представництвах авіакомпаній.  

Перебуваючи в Малаві слід поважати місцеві традиції та звичаї і дотримуватись законів. Не слід нехтувати елементарними правилами поведінки іноземця.

Слід пам'ятати, що законом країни передбачено кримінальне покарання за нелегальні операції з коштовним камінням, торгівля та перевезення наркотиків.

Серйозним правопорушенням також вважається недотримання імміграційного законодавства.

Безпекова ситуація

Терористичні загрози в Малаві відсутні. Криміногенна ситуація в країні залишається відносно спокійною. Втім, без нагальної потреби не рекомендується здійснювати прогулянки у вечірній та нічний час, відвідувати бідні райони міста. Під час виходу у місто уникайте брати з собою коштовні речі та велику суму грошей.

Умови працевлаштування

При пошуку роботи в Малаві не погоджуйтесь на пропозиції нелегальної праці, особливо пропозиції високої зарплати від підозрілих осіб. Не віддавайте паспорт на зберігання майбутньому роботодавцю.

Особа, яка має одноразову, багаторазову туристичну або бізнес візу не має право на працевлаштування в Малаві. Для роботи в Малаві має бути обов’язково оформлено відповідний дозвіл.

При плануванні виїзду за кордон з метою працевлаштування через українських посередників, МЗС України рекомендує громадянам України перевіряти наявність в суб'єкта господарської діяльності відповідної ліцензії на посередництво у працевлаштуванні на роботу за кордоном через Іністерство соціальної політики України (веб-сайт - http://www.mlsp.gov.ua розділ "Діяльність" - "Працевлаштування за кордоном")

Надання медичних та соціальних послуг

Малаві є зоною ризику з точки зору поширення таких захворювань, як СНІД, туберкульоз, малярія, діарея, холера. У більшості річок та водоймищ, включаючи озеро Малаві, поширений шистомоз. Рекомендується пити тільки воду в пляшках з магазинів.

 

Рівень надання медичної допомоги дуже низький в країні, в аптеках відсутні багато медикаментів.

Для тих, хто приїздить до Малаві з регіонів поширення жовтої лихоманки, необхідно зробити щеплення від жовтої лихоманки. Рекомендується зробити щеплення від тифу, гепатиту А та В та сказу.

Під час в'їзду в Малаві необхідно оформлювати медичну страховку, але і вона у випадку страхового випадку забезпечує лише мінімальний обсяг медичного обслуговування.

Перед поїздкою порадьтеся з фармацевтом або лікарем щодо подорожньої аптечки. Про санітарно-епідеміологічну ситуацію в Малаві можете дізнатися на сайті Всесвітньої організації охорони здоров’я за адресою http://www.who.int/countries/mwi/ru/.

Митні правила

Дозволяється безоплатне ввезення парфумерної продукції в межах, необхідних для власних потреб.

Забороняється ввезення та вивезення наркотиків, вибухових пристроїв, живих диких тварин, живої риби, шкіри тварин, птахів та їхніх яєць, слонової кістки та виробів з неї, рапанів, панцирів черепах, рогів носорогів та зубів гіпопотамів. Вивезення художніх та історичних цінностей без відповідного дозволу також заборонено.

Корисні номери телефонів

Цілодобові телефонні лінії для виклику:

-         поліції – +2651871999, +2651757999

-         cлужба надзвичайних ситуацій - 990

-         швидкої медичної допомоги - 998 

Рекомендації стосовно діючих правил та осбливостей валютно-обмінних готівкових операцій

Ввезення місцевої валюти не обмежене. Експорт місцевої валюти обмежений сумою в 3000 D (Малавійська квача). Ввезення іноземної валюти не обмежене. Вивезення іноземної валюти не повинне перевищувати суму, яка ввозилася і повинна бути задекларована на виїзді.

Існує обмежена можливість використання банківських карток (MasterCard, Visa, American Express) та дорожніх чеків.


Республіка Руанда

Рекомендації щодо правил поведінки

Режим в'їзду: Візовий.

Починаючи з 01 січня 2018 року, громадяни всіх країн, після прибуття до Руанди, можуть отримати 30-ти денну візу без попереднього погодження. Оформлення інших типів віз здійснюється онлайн за посиланням https://irembo.gov.rw/rolportal/en/web/dgie/newhome  або у Посольстві Руанди в Німеччині.

Сертифікат про щеплення від жовтої лихоманки вимагається у випадку, коли подорожуючий прибуває з країн підвищеного ризику захворювання на цю хворобу. До таких, за даними імміграційної служби Руанди, відносяться: Ангола, Аргентина, Бенін, Болівія, Бразилія, Буркіна-Фасо, Бурунді, Камерун, ЦАР, Чад, Колумбія, Конго, Кот-д'Івуар, ДРК, Еквадор, Екваторіальна Гвінея, Ефіопія, Гватемала, Гана, Гвінея, Гвінея-Бісау, Кенія, Ліберія, Малі, Мавританія, Нігер, Нігерія, Панама, Парагвай, Перу, Сенегалу, Сьєрра-Леоне, Південний Судан, Судан, Суринам, Того, Тринідад і Тобаго, Уганда, Венесуела.

При виїзді з Руанди слід врахувати, що всі подорожуючі до країн ендеміки жовтої лихоманки повинні бути щеплені не менше ніж за 10 днів до поїздки.

Норми поведінки в Руанді в цілому схожі на європейські. Враховуючи велику кількість конфесій, руандійці відомі своєю толерантністю до інших релігій.

Іноземці мають право купувати будинки, земельні ділянки в Руанді на своє ім’я, відкривати компанії та бути їх засновниками. При цьому слід пам’ятати про існування обов’язкових квот на працевлаштування місцевого населення (в залежності від характеру діяльності компанії). 

Безпекова ситуація

З точки зору безпеки іноземних туристів Руанда є однією з найбільш привабливих та безпечних країн Африки.

Криміногенна ситуація стабільна і контролюється силами правопорядку. Рівень злочинності дуже низький.

За винятком окремих районів столиці, м. Кігалі, іноземні туристи можуть безпечно пересуватись містом навіть пішки у будь-який час доби.

Умови працевлаштування

При пошуку роботи в Руанді не погоджуйтесь на пропозиції нелегальної праці, особливо пропозиції високої зарплати від підозрілих осіб. Не віддавайте паспорт на зберігання майбутньому роботодавцю.

Необхідно пам’ятати, що особа, яка має одноразову або багаторазову туристичну або бізнес-візу не має права на працевлаштування в Руанді. Для роботи в Руанді має бути обов’язково оформлено відповідний дозвіл на підставі клопотання роботодавця.

При плануванні виїзду за кордон з метою працевлаштування через українських посередників, МЗС України рекомендує громадянам України перевіряти наявність в суб'єкта господарської діяльності відповідної ліцензії на посередництво у працевлаштуванні на роботу за кордоном через Іністерство соціальної політики України (веб-сайт - http://www.mlsp.gov.ua розділ "Діяльність" - "Працевлаштування за кордоном")

Надання медичних та соціальних послуг

На даний час епідеміологічну ситуацію в Руанді можна охарактеризувати як відносно безпечну. У низовинних районах Руанди зберігається загроза захворювання малярією. В країні 3% населення хворі на СНІД, поширено захворювання туберкульозом. Більш докладно про санітарно-епідеміологічну ситуацію в Руанді можете дізнатися на сайті Всесвітньої організації охорони здоров’я за адресою http://www.who.int/countries/rwa/ru/.

Рівень та якість надання медичної допомоги в лікарнях та професійний рівень персоналу є відносно низьким. Окремих педіатричних відділень немає. У разі важкого захворювання, операційного втручання рекомендується відлітати на лікування до Кенії, ПАР або повертатись на батьківщину. Отже, радимо подбати на час подорожі про наявність медичної страховки, яка діє на території Руанди та передбачає можливість медичної евакуації до країни з більш високим рівнем медичного обслуговування.

Для виклику швидкої медичної допомоги діє гаряча  лінія – 112. Послуга платна і доступна не в усіх районах.

В країні працює розгалужена мережа аптек, у т.ч. чергових.

Митні правила

Ввозити до Руанди дозволяється не більше 1 л горілчаних напоїв та до 200 цигарок з розрахунку на одну людину.

Для ввезення зброї необхідні дозволи національної служби безпеки та податкових органів.

У Руанді діє низка обмежень на вивезення з країни зразків товарів, які становлять стратегічну економічну цінність. Це стосується в першу чергу необсмаженої кави в зернах, для вивезення якої потрібен спеціальний дозвіл національної податкової служби.

Заборонено ввезення поліетиленових пакувальних матеріалів, та товарів, які містять ртуть, фосфор та інші небезпечні хімічні речовини.

Заборонено ввезення/вивезення наркотиків, підроблених грошових знаків, порнографічної продукції та контрафактних виробів.

Корисні номери телефонів

Швидка медична допомога  — 112.

Лікарня ім.короля Фейсала — (8-10-250) 252-58-53-93, 252-58-24-21, 252-58-24-69.

Лікарня «Дю Плато»— (8-10-250) 252-57-87-67.

Рекомендації стосовно діючих правил та осбливостей валютно-обмінних готівкових операцій

Імпорт і експорт місцевої валюти обмежений сумою 5000 RWF (руандійських франків).

Імпорт та експорт іноземної валюти не обмежений, але валюта повинна бути задекларована у восьми денний термін після прибуття.

Офіційні обмеження щодо дати випуску купюр та суми на обмін відсутні. Проте, курс обміну може бути суттєво нижчим при обміні купюр малого номіналу.

Існує обмежена можливість використання банківських карток (MasterCard, Visa, American Express), дорожні чеки не приймаються.

У більшості випадків, крім платежів в офіційних установах та громадському транспорті, за товари і послуги можна розраховуватися в доларах США.


Федеративна Республіка Сомалі

Рекомендації щодо правил поведінки

У зв’язку із загостренням безпекової ситуації в Сомалі, пов’язаної з активізацією діяльності терористичного руху Аш-Шабааб, Посольство України в Кенії рекомендує громадянам України, які наразі планують свої подорожі за кордон, утриматися від відвідання Федеративної Республіки Сомалі, а тим, хто перебуває у країні, залишити її територію.

Якщо Ви вирішили відвідати країну, не зважаючи на попередження Посольства України в Кенії, було б доцільно перевірити поточний стан справ та безпекові умови в Сомалі на момент в’їзду.

Слід уникати подорожі за межі столиці, особливо в прикордонні регіони. Громадяни, які вирішили здійснити морську подорож навколо узбережжя Сомалі повинні проявляти крайню обережність, враховуючи загрозу викрадення судна і / або піратського нападу.

       У випадку крайньої необхідності відвідання Сомалі, перед поїздкою обов’язково попередьте своїх родичів чи близьких, колег по роботі про вашу поїздку до країни, повідомивши назву міста та готелю, де ви плануєте зупинитись. Це дозволить оперативно надати вам допомогу у випадку надзвичайної ситуації, пограбування або захворювання під час перебування в Сомалі.

Обов’язково купуйте авіаквитки в обидва кінці.

Перед поїздкою запишіть обов’язково контактні телефони та електронну пошту, адресу розташування Посольства України в Кенії, до консульського округу якого належить Сомалі. 

Безпекова ситуація

Загальна політико-безпекова ситуація в Сомалі продовжує залишатись напруженою, а країна – небезпечною для відвідання туристами. Продовжують мати місце вбивства, викрадення та терористичні акти, організовані угрупуванням Аль-Шабаб. В Сомалі немає повноцінних готелів, через постійне напіввійськове положення туризм як такий не розвинутий. 

Посольство категорично не рекомендує відвідувати цю країну, незалежно від мети та терміну поїздки.

Достатньо сказати, що нечисленні іноземні дипломати та співробітники ООН проживають в столиці Сомалі Могадішо у спеціально захищеному ізольованому поселенні, виїзд за межі якого здійснюється виключно у супроводі озброєної охорони. 

Умови працевлаштування

Легальне працевлаштування іноземних громадян є вкрай обмеженим, що пов’язано, в першу чергу, з високим рівнем безробіття та тотальною бідністю населення.

При плануванні виїзду за кордон з метою працевлаштування через українських посередників, МЗС України рекомендує громадянам України перевіряти наявність у суб'єкта господарської діяльності відповідної ліцензії на посередництво у працевлаштуванні на роботу за кордоном через Міністерство соціальної політики України (веб-сайт - http://www.mlsp.gov.ua розділ "Діяльність" - "Працевлаштування за кордоном")

 

Надання медичних, соціальних послуг

Не дивлячись на те, що ризик захворювання на жовту лихоманку в Сомалі складає не більше 10% і наявність сертифікату про відповідну вакцинацію не є обов’язковою, радили б Вам включити жовту лихоманку до списку необхідних щеплень перед відльотом до Сомалі.

Рекомендується пройти вакцинацію на жовту лихоманку, гепатити А, В, черевний тиф, поліомієліт, менінгіт, холера, та сказ.

По всій країні, включаючи великі міста, розповсюджені важкі, іноді смертельні форми малярі. Тому, рекомендується забезпечити себе на час перебування профілактичними засобами, включаючи ліки, запобіжні спреї, креми тощо.

Неабияку загрозу становить Лихоманка Денге. Хвороба, яка викликає лихоманку, озноб, сильний головний біль і ломоту в тілі, поки немає вакцини або відпрацьованого методу лікування і в деяких випадках викликає серйозні або смертельні наслідки.

Рівень захворювання на СНІД вкрай високий, що характерно для всього регіону.

Медичні установи не відповідають стандартам України. Стерильність обладнання сумнівна і лікування є ненадійним.

У місцеві лікарні слід звертатися лише в крайніх випадках.

Громадянам України перед поїздкою в Сомалі рекомендовано придбати медичну страховку. При придбанні страховки переконайтеся, що Ваш поліс покриватиме видатки на медичну допомогу в цій країні,  а також витрати на медичну евакуацію. Оскільки витрати на медичні послуги не завжди покриваються за рахунок страхового полісу, мандрівнику треба бути готовим до сплати медичних послуг за власний кошт із подальшою компенсацією витрат страховою компанією.

Рівень соціальних послуг низький.

Корупція є притаманною всім сферам влади та соціуму. 

Митні питання

Для в’їзду на територію Сомалі потрібно мати паспорт, дійсний протягом не менш ніж шість місяців

Сертифікат про вакцинацію від жовтої лихоманки не вимагається.

Візу можливо отримати в Посольстві Сомалі в Москві.

Митними правилами Сомалі передбачена необхідність отримання дозволів на вивезення більшості категорій товарів від профільних міністерств та відомств.

Забороняється вивезення з Сомалі об'єктів культурної спадщини, які становлять особливе історичне значення.

Заборонено ввозити/вивозити тропічні фрукти, м'ясні продукти, шкіри тварин, слонову кістка та вироби з них.

Корисні номери телефонів

Гаряча лінія Посольства України в Республіці Кенія: +254733366366

 

Рекомендації стосовно діючих правил та осбливостей валютно-обмінних готівкових операцій

Імпорт та експорт місцевої валюти обмежений 2000 S (сомалійський шилінг). Офіційно, ввезення іноземної валюти не обмежене за умови її декларування та наступного обміну протягом п'яти днів з моменту прибуття.

Неофіційно, можливість обміну валюти вкрай обмежена.

Враховуючи вкрай негативну безпекову ситуацію в країні, не рекомендується покидати аеропорт Могадішо, який знаходиться під охороною збройних сил Сомалі та ООН.

На території аеропорту функціонує доларова система розрахунку.


Об'єднана Республіка Танзанія

Рекомендації щодо правил поведінки

У зв’язку зі спалахами холери, які носять періодичний характер, МЗС України рекомендує громадянам України, які планують свої подорожі до Танзанії або перебувають на її території, виявляти особливу обачність та дотримуватися рекомендацій місцевих органів влади, медичних та інших компетентних служб.

У разі виявлення захворювання, громадянам України потрібно негайно звернутися до медичних установ для отриманням допомоги.

Також, за інформацією, наданою Головним державним інспектором ветеринарної медицини України від 19.11.2018 р., на території Танзанії реєструються захворювання на заразний вузликовий дерматит ВРХ, хворобу Ньюкасла, чуму дрібних жуйних та африканську чуму свиней (АЧС).

У зв’язку з наведеним та беручи до уваги рекомендації, викладені у статтях 10.9, 11.9, 14.7 та 15.1, забороняється ввезення птиці, дрібних жуйних тварин, великої рогатої худоби, інших сприятливих до наведених хвороб тварин, продуктів та сировини з них, репродуктивного матеріалу від них та кормів.

У разі виникнення обставин, що вимагають негайного консульського реагування, рекомендуємо громадянам України невідкладно звертатися до Посольства України в Республіці Кенія за номером телефону: (+254) 733-366-366, на адресу електронної пошти: emb_ke@mfa.gov.ua або на цілодобову «гарячу лінію» МЗС України: +38-044-238-16-57, адреса електронної пошти: cons_or@mfa.gov.ua.

Режим в'їзду: Візовий.

Віза оформлюється в аеропорті після прибуття.

Місце розташування дипломатичного представництва або консульської установи: Москва .

Як засвідчує практика та згідно з рекомендаціями Імміграційної служби Танзанії, іноземні туристи зобов’язані чітко  дотримуватись правил в’їзду та виїзду з Танзанії щоб уникнути неприємностей, які можуть закінчитись стягненням штрафу або депортацією. Так, зокрема, звертаємо увагу на необхідність оформлення бізнесменами ділової візи для в’їзду до Танзанії у комерційних справах. Попри те, що збір за оформлення ділової візи вдвічі більший, ніж за оформлення туристичної, радимо оформлювати візу, яка відповідає дійсній меті перебування у країні.  Особливо важливим це видається з огляду на непоодинокі випадки непорядної поведінки щодо українських підприємців з боку їхніх танзанійських партнерів. Так, непорядними діловими партнерами місцеве законодавство використовувалося з метою оволодіння фінансовими та матеріальними ресурсами своїх потенційних партнерів по бізнесу: після отримання коштів та інших матеріальних цінностей в процесі переговорів місцеві підприємці подавали скаргу до імміграційних органів щодо порушення іноземним бізнесменом (якщо відомо, що вказаний бізнесмен перебуває в країні з туристичною візою, яка не передбачає комерційну діяльність) міграційного законодавства, що призводить до затримання іноземного бізнесмена, стягнення штрафу та/або депортації.

Під час поїздок по національним паркам не дозволяється наближатись до тварин, турбувати та заважати їм полювати. Не дозволяється з’їжджати з маршрутних доріг та виходити з машини без дозволу гіда, якщо немає спеціально облаштованих для цього місць. Годувати тварин в парках також суворо забороняється, а за недотримання цієї вимоги, як і за викидання сміття на узбіччі, передбачений штраф.

Безпекова ситуація

Загальна безпекова ситуація в Танзанії є пересічною та не потребує особливої уваги з боку іноземних туристів. Втім, не слід нехтувати елементарними правилами поведінки для уникнення неприємних ситуацій. Зокрема, іноземцям рекомендується уникати участі в будь-яких політичних заходах (демонстрації, маніфестації, протести тощо).

Криміногенна ситуація в Танзанії змушує бути максимально уважним та пильним під час перебування у віддалених районах великих міст і навіть в громадських місцях, особливо у пізні години. Найбільш поширеним злочином є дрібні крадіжки. Втім, зафіксовані також непоодинокі випадки нападу та викрадення з подальшою вимогою викупу. З огляду на зазначене, варто уникати  носіння дорогих прикрас та великої суми готівки під час прогулянки містом.

Залишати гроші та цінні речі у кімнаті готелю за відсутності сейфу також не рекомендується. Туристи традиційно користуються підвищеною увагою з боку злочинців, як можливість легкої та багатої наживи. Отже, радимо утриматися від відвідань так званих «не рекомендованих» для туристів районів (у вечірні години – навіть на автомобілі). Під час  пересування по місту двері автівки повинні бути заблоковані, а вікна закриті. У разі необхідності підвищеної безпеки, можна скористатися для пересування по місту послугами охоронців. Якщо Ви стали жертвою збройного нападу, не рекомендується чинити опір, а натомість, добровільно виконати вимоги злочинця. Після інциденту слід негайно звернутись до найближчого відділку поліції, а також повідомити Посольство України в Кенії щодо необхідності надання консультаційної допомоги, оформлення нових проїзних документів тощо (оскільки Україна не має дипломатичних установ у Танзанії).

Умови працевлаштування

При пошуку роботи в Танзанії не слід погоджуватися на пропозиції нелегальної праці, особливо  – на пропозиції високої заробітної платні від підозрілих осіб. Також радимо не віддавати паспорт на зберігання майбутньому роботодавцю.

Необхідно пам’ятати, що особа, яка має туристичну або бізнес візу не має право на працевлаштування в Танзанії. Для роботи в Танзанії має бути обов’язково оформлено  дозвіл класу В на підставі клопотання роботодавця.

При плануванні виїзду за кордон з метою працевлаштування через українських посередників, МЗС України рекомендує громадянам України перевіряти наявність в суб'єкта господарської діяльності відповідної ліцензії на посередництво у працевлаштуванні на роботу за кордоном через Іністерство соціальної політики України (веб-сайт - http://www.mlsp.gov.ua розділ "Діяльність" - "Працевлаштування за кордоном")

Надання медичних та соціальних послуг

Система охорони здоров’я в Танзанії включає лікувальні заклади державної та приватної власності, які відрізняються за якістю надання послуг та вартістю оплати за них. Будьте готові до того, що у звичайних лікарнях рівень надання медичної допомоги та персоналу дуже низький.

Негайна медична допомога надається на платній основі.

В окремих територіях Танзанії поширені малярія, кишкові інфекції, а також СНІД. Сертифікат щеплення від жовтої лихоманки є обов’язковим для в’їзду до Танзанії. Тому перед поїздкою подбайте про відповідне щеплення, протималярійні засоби та порадьтеся з фармацевтом або лікарем щодо подорожньої аптечки. Про санітарно-епідеміологічну ситуацію в Танзанії можете дізнатися на сайті Всесвітньої організації охорони здоров’я за адресою http://www.who.int/countries/tza/ru/

Митні правила

Законодавством Танзанії дозволяється безоплатне ввезення цигарок – до 200шт. Або тютюну до 1 л, до 250 мл туалетної води. Дозволяється вивезення ювелірних виробів із золота та срібла з коштовним камінням (з долученням квитанцій-чеків з магазину), марок, монет.

Ввезення стрілецької зброї дозволяється тільки за умови попереднього погодження з органами Міністерства внутрішніх справ Танзанії.

Аудіо- , фото- та відеотехніка вносяться до митної декларації і можуть бути вивезені з країни на її підставі.

Ввезення та вивезення національної валюти Танзанії заборонено. Туристам дозволяється ввезення в необмеженій кількості іноземної валюти без декларування.

Дозволяється ввезення/вивезення продуктів харчування, засобів особистого користування в межах розумних потреб.

Заборонено переміщення через митний кордон наркотиків, вибухових пристроїв, отрут та порнографічної продукції.

Забороняється ввезення та вивезення живих диких тварин, живої риби, шкіри тварин, птахів та їх яйця, слонову кістку та вироби, рапани, панцирі черепах, рога носорогів та зуби гіпопотамів, золота, алмазів (без пред’явлення документів, які підтверджують законність їхнього придбання).

Усі рослини та домашні тварини можуть ввозитись тільки на підставі фітосанітарного свідоцтва або довідки про здоров’я тварини. Усі домашні тварини після їх ввезення проходять огляд та направляються в карантин.

Корисні номери телефонів

Танзанійське управління з туризму — (+22) 211-12-44.

Управління з туризму острову Занзібар — (+24) 223-34-85/6.

Єдина телефонна лінія рятувальних служб — 111. 

Рекомендації стосовно діючих правил та осбливостей валютно-обмінних готівкових операцій

Імпорт і експорт місцевої валюти (танзанійський шилінг - TZS) заборонений. Ввезення іноземної валюти не обмежене, якщо валюта декларується після прибуття. Експорт іноземної валюти не повинен перевищувати суму задекларовану після прибуття.

Існує можливість використання банківських карток (MasterCard, Visa, American Express)та дорожніх чеків.

В Танзанії не приймаються до обміну та оплати купюри доларів США випущені до 2006 року. Можуть також виникнути труднощі з обміном купюр випущених до 2009 року включно.

Курс обміну може бути суттєво нижчим при обміні купюр малого номіналу.


Республіка Уганда

Рекомендації громадянам України у зв'язку з підтвердженням смертельних випадків від вірусу Ебола в Республіці Уганда

11 червня Міністерство охорони здоров’я Республіки Уганда офіційно підтвердило два смертельних випадки від вірусу Ебола.

https://www.who.int/csr/don/13-june-2019-ebola-uganda/en/ 

У зв’язку з цим, Посольство рекомендує громадянам України переглянути свої плани щодо відвідання цієї країни до подальших повідомлень Посольства.

Рекомендації щодо правил поведінки

Режим в'їзду: Візовий

З квітня 2018 р. Уряд Республіки Уганда запроваджує нову форму звернення щодо отримання візи. Громадяни України, які мають намір відвідати Уганду для відпочинку, туризму, бізнесу, навчання, приватного візиту або з медичною метою, повинні звертатися та отримати візу в режимі он-лайн за наступним посиланням https://www.visas.immigration.go.ug.

Звертаємо увагу, що онлайн заявка не буде подана для обробки до моменту отримання онлайн-платежу. Незаплачені заявки скасовуються автоматично. При цьому, за всі онлайн-платежі стягується 3% від суми. Онлайн-платежі повинні здійснюватися за допомогою кредитної чи дебетової картки. Наразі система eVisa приймає тільки наступні кредитні та дебетові картки: MasterCard та Visa.

Після прибуття до Уганди, в аеропорту необхідно пред’явити паспорт, дійсний не менше ніж шість місяців з моменту в’їзду.

Не обов'язково, але рекомендується мати при собі роздруковану або цифрову (на телефоні) копію листа-схвалення на отримання візи. Штрих-код, який міститься в листі-схвалення, буде використовуватися для доступу до програми в пункті пропуску, тому наявність такого листа призведе до пришвидшення процесу в’їзду.

При заповненні форми особливу увагу слід звернути на точність введення паспортних даних заявника та на повноту введеної інформації. Не заповнені повністю заявки на розгляд не прийматимуться, а плата за оформлення візи не повертається.

Затвердження та видача візи не гарантує в'їзд до Уганди, а будь-яка форма ведення бізнесу або трудової зайнятості для іноземців, що в’їхали в країну по гостьовій візі, є злочином.

Додаткову інформацію щодо візового збору та вимог щодо необхідних документів можна знайти за наступним посиланням https://www.visas.immigration.go.ug/#/help/visa.

Відповіді на типові запитання: https://www.visas.immigration.go.ug/#/help.

Сертифікат про щеплення від жовтої лихоманки вимагається від усіх подорожуючих до Уганди. Вакцинація рекомендована дітям від 9 місяців.

Місце розташування дипломатичного представництва або консульської установи: Москва (http://www.uganda.ru)

Безпекова ситуація

Загальна безпекова ситуація в Уганді не вимагає особливої уваги з боку іноземних туристів. Втім, не слід нехтувати елементарними правилами поведінки для уникнення неприємних ситуацій. Зокрема, іноземцям рекомендується уникати участі в будь-яких політичних заходах (демонстрації, маніфестації, протести тощо).

Криміногенна ситуація в Уганді змушує бути максимально уважним та пильним під час перебування у віддалених районах великих міст і навіть в громадських місцях, особливо у пізні години. Найбільш поширеним злочином є дрібні крадіжки та збройні напади з метою пограбування. З огляду на зазначене, варто уникати  носіння дорогих прикрас та великої суми готівки під час прогулянки містом.

Залишати гроші та цінні речі у кімнаті готелю за відсутності сейфу також не рекомендується. Туристи традиційно користуються підвищеною увагою з боку злочинців, як можливість легкої та багатої наживи. Рекомендується утримуватися від відвідань так званих «небажаних» для туристів районів (у вечірні години – навіть на автомобілі). Під час  пересування по місту двері автівки повинні бути заблоковані, а вікна закриті. У разі необхідності посилення безпеки, можна скористатися для пересування по місту послугами охоронців. Якщо Ви стали жертвою збройного нападу, не рекомендується чинити опір, а натомість, добровільно виконати вимоги злочинця. Після інциденту слід негайно звернутись до найближчого відділку поліції, а також повідомити Посольство України в Кенії щодо необхідності надання консультаційної допомоги, оформлення нових проїзних документів тощо.

Умови працевлаштування

Всі іноземні громадяни, які планують працювати в Уганді, повинні звернутися до Управління з питань громадянства та імміграційного контролю при Міністерстві внутрішніх справ Уганди (https://www.immigration.go.ug) для отримання відповідного дозволу на роботу.

Існують наступні класи дозволів:

КЛАС А (Урядова та дипломатична служба) – для претендентів на службу в уряді Уганди або дипломатів, акредитованих в Уганді.

КЛАС А2 (Держана служба за контрактом) – для кандидатів на державну службу за контрактами, зокрема для осіб, що планують працювати в державних вищих навчальних закладах.

Клас B (Інвестиції в сільське господарство) – для кандидатів які мають намір інвестувати в сільське господарство і тваринництво.

Клас C (Гірничорудна) – для кандидатів які мають намір інвестувати в розвідку або видобуток корисних копалин в Уганді.

Клас D (Бізнес і торгівля) – для кандидатів які мають намір вести бізнес або торгівлю в Уганді.

КЛАС Е (Виробники) – для кандидатів які мають намір брати участь у виробничому бізнесі.

Клас F (Професіонали) – для кандидатів які є фаховими працівниками та ч мають намір практикувати ці професії в Уганді.

КЛАС G1 (Волонтери, працівники НУО, місіонери).

КЛАС G2 (Працівники) -  – для кандидатів які мають намір працювати в якості найманих працівників незалежно від кваліфікації. 

При плануванні виїзду за кордон з метою працевлаштування через українських посередників, МЗС України рекомендує громадянам України перевіряти наявність в суб'єкта господарської діяльності відповідної ліцензії на посередництво у працевлаштуванні на роботу за кордоном через Іністерство соціальної політики України (веб-сайт - http://www.mlsp.gov.ua розділ "Діяльність" - "Працевлаштування за кордоном") 

Надання медичних та соціальних послуг

В Уганді існує ризик інфікування вірусом Зіка. Оскільки інфекція Зіка може привести до виникнення серйозних вроджених дефектів ембріонів, вагітним жінкам не рекомендовано відвідувати Уганду. Всі подорожуючі повинні використовувати репеленти, уникати укусів комарів і статевих контактів з носіями вірусу Зика під час і після поїздки.

В окремих регіонах Уганди поширені гепатит А, малярія, черевний тиф, жовта лихоманка, а також СНІД. Сертифікат щеплення від жовтої лихоманки є обов’язковим для в’їзду до Танзанії. Тому перед поїздкою подбайте про відповідне щеплення, протималярійні засоби та порадьтеся з фармацевтом або лікарем щодо подорожньої аптечки.

Сертифікат про щеплення від жовтої лихоманки вимагається від усіх подорожуючих до Уганди. Вакцинація рекомендована дітям від 9 місяців.

Система охорони здоров’я в Уганді включає лікувальні заклади державної та приватної власності, які відрізняються за якістю надання послуг та вартістю оплати за них. Слід бути готовим до того, що у деяких державних лікарнях рівень надання медичної допомоги та персоналу виявиться таким, що не відповідає загальноприйнятим стандартам.

Негайна медична допомога надається на платній основі.

Митні правила

До Уганди дозволяється ввозити:

- 200 сигарет або 50 сигар або 100 сигарил, або 500 г тютюну. Інформація про вікові обмеження відсутня.

- 1 літр алкогольних напоїв (вмістом спирту більше 25%) або 2 л легких алкогольних напоїв (до 25% вмісту спирту).

- некомерційні подарунки та інші товари для особистого користування. 

Заборонені для ввозу:

- наркотики

- порнографія

- контрафактні товари

- культурні артефакти та інші об'єкти культурного значення

- хна

- пальми і будь-які вироби з неї

- ибухові речовини 

Ввіз обмежено:

- живі тварини – сертифікат про стан здоров'я тварини подається разом з повним і дійсним сертифікатом про щеплення.

- види, які знаходяться під загрозою зникнення, а також будь-які продукти або їх частини зі списку СІТЕС

-  медикаменти

- мисливська зброя допускається тільки з дозволу Міністерства внутрішніх справ.

Корисні номери телефонів

Поліція – центральний відділ - +256414233814, +256414250613;

Поліція Кампали - +256800122291

Швидка – +256782556878; +256(41)4250745

Mulago Hospital - +2560414541589

Butabika Hospital - +256414504388

Служба надзвичайних ситуацій - 999/112

Інше – антитерористична служба -  +256800199699, +256800199139, +256800122291

Рекомендації стосовно діючих правил та осбливостей валютно-обмінних готівкових операцій

Iмпорт і експорт місцевої валюти (UGX - угандійський шилінг) заборонений. Ввезення іноземної валюти не обмежене, якщо валюта декларується після прибуття. Експорт іноземної валюти не повинен перевищувати суму задекларовану після прибуття.

Мапа