Об’єднана Республіка Танзанія визнала Україну як незалежну державу 8 червня 1992 року. Встановлення дипломатичних відносин відбулося шляхом обміну нотами 8 липня 1992 р.
Україна і Танзанія не мають дипломатичних представництв у м. Київ і м. Додома чи м. Дар-ес-Салам відповідно.
Танзанія належить до зони відповідальності Посольства України в Кенії. Посол України в Кенії А.І.Праведник призначений Послом України в Танзанії за сумісництвом (з 30.07.2021 р.). Вручення вірчих грамот Президенту Танзанії С.Сулуху відбулося 28 лютого 2023 року. Планується відкриття Посольства України в м.Дар-ес-Салам.
Посольство Об'єднаної Республіки Танзанія в Україні за сумісництвом розташоване у м. Стокгольм.
Сторони активно сприяють розвитку двосторонніх відносин, про що, зокрема, свідчить у активний діалог на високому та найвищому рівні. Так, 23 вересня 2021 р. відбулася телефонна розмова на рівні заступників очільників зовнішньополітичних відомств двох країн, а 20 листопада 2023 р. – на рівні Міністрів закордонних справ України та Танзанії. Згадані контакти засвідчили налаштованість танзанійської сторони розвивати і поглиблювати співробітництво з Україною у таких пріоритетних галузях як торгівля, сільське господарство, хімічна промисловість, медицина, освіта та машинобудування.
Позитивна динаміка спостерігається і на міжпарламентському рівні кооперації. З січня 2021 р. у Верховній Раді України діє групу з міжпарламентських зв’язків з Танзанією, а аналогічна група дружби з Україною була створена в Парламенті Танзанії в липні 2023 року. У жовтні 2023 р. на полях 147-ї сесії Асамблеї Міжнародного парламентського союзу відбулася зустріч української парламентської делегації зі Спікером Парламенту Танзанії Т.Аксон. Після цього, 01 листопада 2023 р., на запрошення танзанійської сторони, група народних депутатів України відвідала Танзанію, де, зокрема, провела зустрічі з членами групи дружби з Україною танзанійського Парламенту. 28 травня 2024 р. відбулася телефонна розмова Голови Верховної Ради України Р.Стефанчука зі Спікером Парламенту Об’єднаної Республіки Танзанія Т.Аксон, яка сприяла подальшій активізації відповідного співробітництва.
Розвиток договірно-правової бази має стати основою для налагодження відпрацьованого порядку співробітництва між двома країнами.
Наразі серед підписаних між Україною і Танзанією двосторонніх документів є лише Протокол про встановлення дипломатичних відносин. Водночас сторонами опрацьовуються низка проєктів двосторонніх угод.
Позитивний розвиток українсько-танзанійської взаємодії спостерігається і в рамках міжнародних організацій. Зокрема, це виявляється у взаємній підтримці кандидатур до складу органів системи ООН.
Керівництво Танзанії, зокрема на високому і найвищому рівнях, неодноразово висловлювалося на підтримку суверенітету та територіальної цілісності України.