Посольство України в Республіці Кенія

, Київ 06:09

Двосторонні політичні відносини України з країнами відповідальності

Республіка Кенія визнала Україну як незалежну державу 5 травня 1993 року. Протокол про встановлення дипломатичних відносин було підписано того ж дня.

Посольство України в Республіці Кенія було відкрито у м. Найробі у січні 2004 року. Указом Президента від 19 березня №152/2015 Послом України в Республіці Кенія було призначено Євгенія Цимбалюка. Вручення вірчих грамот Президенту Кенії Ухуру Кеніятті відбулося 4 серпня 2015 р.

Посольство Республіки Кенія в Україні за сумісництвом розташоване у Москві. Після завершення у квітні 2016 р. своїх повноважень Послом П.Кургаттом, функції Тимчасового повіреного наразі виконує Хілларі Н.К’єнго.

У червні 2014 року У.Кеніятта привітав П.О.Порошенка з обранням його Президентом України.

Політичні відносини України з Республікою Кенія мають висхідну динаміку.

1 грудня 2016 р. відбулися перші в історії українсько-кенійських відносин двосторонні політичні консультації високого рівня. За підсумками переговорів Заступника Міністра закордонних справ України С.О.Кислиці з Головним секретарем МЗС Кенії М.Джумою були визначені пріоритетні напрями подальшого двостороннього співробітництва, розвиток політичного діалогу, посилення торговельно-економічних відносин, міжвідомчої співпраці, поглиблення взаємодії у галузі освіти і науки, а також розвиток відповідної договірно-правової бази.

Позитивний розвиток українсько-кенійської взаємодії спостерігається і в рамках міжнародних організацій. Зокрема, це виявляється у взаємній підтримці кандидатур до складу органів системи ООН.

Керівництво Кенії неодноразово висловлювалося на підтримку територіальної цілісності України.

На сьогоднішній день між Україною та Кенією підписано три двосторонні угоди. Крім того, наразі на розгляді сторін знаходяться інші дев’ять двосторонніх документів, дві з яких мають економічне спрямування, три у юридичній сфері та чотири угоди вузькогалузевого спрямування. Також сторонами розглядається можливість укладення трьох міжвідомчих меморандумів.

Двосторонні органи високого рівня наразі відсутні. Заплановано здійснити обмін візитами на рівні міністрів закордонних справ.